Генеральний директор УАК Павло Коваль дав інтерв’ю Парламентському телеканалу «Рада». Він розповів про свій генетичний потяг до праці хліборобів, який започаткували ще його дід та батько, які були головами колгоспу, а також свій шлях у сфері освіти. Зокрема, у підготовці спеціалістів для аграрного сектору економіки України.
Павло Коваль вважає, що нині у цій сфері існують істотні прогалини, які через п’ять років можуть стати серйозною проблемою для економіки України – йдеться про істотну втрату кадрів. Лише цього року 23 аграрні вищі навчальні заклади змогли набрати … 11 студентів за кошти державного бюджету, а 38% абітурієнтів із села не змогли вступити до вишів. І це при тому, що АПК є фактично становим хребтом економіки України, який забезпечує до 20% ВВП держави.
«Втрата розуміння аграрної специфіки України при підготовці спеціалістів для АПК є неприпустимим. З такою позицією, якщо вона не зміниться на державному рівні, власники аграрного бізнесу зіштовхнуться з тим, що для них просто не залишиться фахівців», - переконаний генеральний директор УАК. На його думку, треба не добивати аграрний сектор та систему підготовки кадрів для нього, натомість робити все можливе, аби остаточно не втратити систему профорієнтаційної освіти, змінити підходи до вступної кампанії, ринку праці та державного замовлення у с/г сфері, а також вдосконалити систему підготовки майбутніх аграріїв.
Павло Коваль поділився результатами візиту до фермерських господарств Німеччини, своїм баченням реформи с/г, а також зробив прогноз щодо розвитку високих технологій та АПК.
«Україна приречена стати успішною технологічно-аграрною країною. І цю тенденцію треба всебічно підтримувати високоосвіченими кадрами», - вважає генеральний директор УАК.
На завершення зустрічі Павло Коваль повідомив, що 2 грудня УАК відзначатиме 15 років з часу свого створення та окремо зупинився на тих основних пріоритетах та цілях, які захищає УАК.
Детальне інтерв'ю Павла Коваля дивіться на офіційних сторінках Парламентського телеканалу "Рада" у соціальних мережах Facebook та на каналі YouTube.
ІЦ УАК