29.03.2023 12:46

Україна припинить дію угоди з Сирією про торговельне, економічне і технічне співробітництво, а НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до переліку спонсорів війни

версія для друку
29.03.2023 12:46

В Мінекономіки повідомили, що Кабінет Міністрів схвалив законопроект про припинення дії міжурядової угоди між Україною та Сирією про торговельне, економічне і технічне співробітництво. Уряд також ухвалив розпорядження про подання даного законопроекту на розгляд Верховної Ради.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Уряду 28 березня 2023 року.

«Україна припиняє будь-які відносини не лише з державою-агресором, але і з сателітами росії. Ми жорстко реагуватимемо на недружні дії стосовно нашої держави. Нагадаю, що відповіддю на підтримку режимом Асада російської агресії, визнання ним так званої «незалежності» тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України став розрив дипломатичних відносин з Сирійською Арабською Республікою. Нещодавно Президент України Володимир Зеленський ввів в дію санкції проти Башара Асада та інших сирійських високопосадовців. Очевидно, що ми маємо переглянути та припинити дію міждержавних документів, що стосуються, зокрема, питань економічних взаємовідносин з Сирією», - зазначила Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлії Свириденко.

Угода між Урядом України та Урядом Сирійської Арабської Республіки про торговельне, економічне і технічне співробітництво була підписана у квітні 2002 року та ратифікована Верховною Радою в лютому 2003 року. Угода передбачала, зокрема, такі форми та засоби співробітництва, як передача технологій та ноу-хау, створення спільних підприємств, забезпечення  технічної допомоги для інвестиційних проектів. Також сторони погодилися надавати одна одній режим найбільшого сприяння стосовно, зокрема, мит, податків та інших зборів, які застосовуються до імпорту й експорту.

Дія угоди буде припинена в разі затвердження поданого Урядом законопроекту Верховною Радою України та набуття ним чинності.

 

Раніше, 23 березня, Національне агентство з питань запобігання корупції внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це НАЗК повідомило у Телеграмі.

«Ймовірно деякі відомі банки сподіваються, що якщо залишаться працювати в московії, то держава-терорист буде брати у них величезні кредити для виплат репарацій Україні. НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи банку на росії та офіційне визнання так званих «днр» та «лнр» через своє представництво на рф», - йдеться у повідомленні.

Також зазначають, що банк скористався санкціями, що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів. Так, до російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік. російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф €559 млн. Це дорівнює вартості близько 95 ракет «Калібр», якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста.

У НАЗК додають, що Національний банк України констатує відсутність прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку.

Зокрема, Raiffeisen не лише офіційно визнає так звані Донецьку та Луганську «народні республіки» через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити), фактично винагороджуючи російських військових за їхні воєнні злочини. До того ж, банк підіграє російській пропаганді, називаючи війну «спеціальною військовою операцією».

Таким чином, усі ці факти та продовження операцій Raiffeisen Bank на росії означають пряму підтримку та спонсорування тероризму, резюмують у НАЗК.

 

Акціонери закликали керівництво Raiffeisen Bank до ясності стосовно бізнесу на росії

Австрійська асоціація інвесторів вимагає від керівництва банківської групи Raiffeisen Bank International (RBI) під час загальних зборів у четвер зробити чіткі заяви щодо подальшої долі бізнесу в росії.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на АРА.

"Правління RBI має чітко сформулювати стратегію щодо росії на річних зборах акціонерів: або "вихід" з рф на прийнятних для акціонерів умовах, або "залишитися і пояснити", - заявив голова правління Австрійської асоціації інвесторів (IVA) Флоріан Бекерманн.

Він зауважив, що мовчання керівництва "ставить банк дедалі небезпечніший для репутації кут".

За словами Бекерманна, у разі виходу з росії в інтересах акціонерів потрібно також провести позачергові загальні збори акціонерів RBI.

В IVA зазначили, що невизначеність стосовно майбутнього бізнесу Raiffeisen Bank International на росії негативно впливає на вільний обіг акцій і ставить під загрозу відновлення цін на них. Крім того, інвестори розкритикували рішення правління RBI відтермінувати виплату дивідендів минулого року. Асоціація побоюється подібного розвитку подій і цьогоріч.

У 2022 році австрійська банківська група отримала прибуток у розмірі 3,6 млрд євро. При цьому, 60%, або понад 2 млрд євро, RBI заробив у росії. При цьому законодавство рф забороняє переказ дивідендів за кордон, тож RBI не може вивести з країни ці гроші.

Раніше повідомлялося, що ЄЦБ вимагає від Raiffeisen Bank виходу з російського ринку, а Мінфін США зацікавився діяльністю Raiffeisen Bank на росії.

Також ЗМІ повідомляли, що RBI працює над схемою "прихованого бартеру". Вона може дати можливість російському "сбербанку" отримати близько 2 млрд євро за активи ліквідованої у Європі дочки, які через санкції не можуть бути переведені до рф.

24 березня в коментарі Укрінформу в Raiffeisen Bank International повідомили, що група все ще продовжує - вже понад рік - розгляд варіантів щодо майбутнього свого дочірнього банку в росії, включно з виходом з нього.

 

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування