12.09.2018 12:35

Україна почала імпортувати моркву з Білорусі

версія для друку
12.09.2018 12:35

На ринок України в перші дні вересня почала надходити імпортна морква з сусідньої Білорусі. Експерти наголошують на тому, що присутність імпортної моркви напочатку осені – це доволі рідкісне явище, адже Україна майже протягом всього сезону здатна задовільняти внутрішню потребу власною морквою.

«Потреба в імпортній моркві в нас виникає не часто, як правило, лише в кінці неврожайного сезону, або коли фермери створюють штучний дефіцит, стримуючи продажі в надії «нагнати» ціну. «Вікно» для імпорту восени цього року з’явилось раптово в період так званого міжсезоння: збирання ранньої та середньої моркви в Південних та Центральних регіонах України закінчилось передчасно, викопувати пізню моркву господарства Західних областей почнуть вже за 3-4 тижні. До того ж, морква цього року дійсно дорога, з кінця минулого сезону і до сьогоднішнього дня вона стабільно є найдорожчою позицією серед всіх овочів «борщового» набору. Це створює враження про можливий дефіцит місцевої продукції, тому, імпортери постійно знаходяться на «низькому старті». Але насправді поточні ціни не є дуже привабливими для масового імпорту, а з початком масового збирання врожаю пізньої моркви слід очікувати різкого падіння ціни. Зазвичай, саме в жовтні та листопаді ціни на українську моркву досягають мінімальних показників. Це досить небезпечний момент для імпортерів», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Маркетинг-аналітика» ОРСП «Шувар»

Дані моніторингу інформаційного центру «Інфо-Шувар» вказують на те, що за підсумками перших 2 місяців сезону 2018/2019, середня ціна на моркву в Україні в 1,5 рази перевищила показники аналогічного періоду минулого року. В середині липня 2018 року українська морква коштувала 17-18 грн/кг (0,52-0,55 EUR/кг), а попередній сезон взагалі закінчився рекордними 25-27 грн/кг (0,77-0,83 EUR/кг). З другої половини липня, морква в Україні постійно дешевшає, хоча, поточні ціни поки що на 30% вищі від цін в першій половині вересня 2017 року.іц

ІЦ УАК за матеріалами shuvar

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування