12.12.2014 09:29

Україна найпривабливіша за своїм потенціалом для інвесторів – Л.Козаченко

версія для друку
12.12.2014 09:29

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко 9-10 грудня 2014 року у Лондоні узяв участь у IX "Ukrainian Investment Summit", організованому Adam Smith Conferences. Зокрема, Л.Козаченко виступив модератором дискусії "Фокус на високопріоритетні галузі економіки: агробізнес".

Участь у панельній дискусії узяли старший директор, керівник EMEA Consumer and Healthcare, Fitch Ratings Пабло Мацціні, голова Ради директорів агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк та заступник голови правління "Сварог Вест Груп"  Інна Мєтєлєва.

Учасники заходу обмінялися думками щодо аграрного потенціалу України та висловили своє бачення його розвитку, зокрема із залученням іноземних інвестицій.

Л.Козаченко зазначив, що Україна може потроїти виробництво сільськогосподарської продукції при умові залучення половини від $150 мррд. світових інвестицій в АПК. Експерт, зокрема, навів приклад Бразилії, якій щорічно вдається залучати по $15-16 млрд. інвестицій.

За його словами, дохідність інвестицій у вирощуванні зернових в Україні складає близько 20% у рік, а це, відповідно, означає, що інвестиції повернуться за лічені роки. На його думку, у світі немає більш привабливої для інвесторів за своїм потенціалом країни, ніж Україна.

Л.Козаченко зазначив, що чим потужнішим гравцем на світовому ринку ставатиме Україна, тим більше вона впливатиме на світову політику. "Я завжди вважав, що продавати продовольство краще, ніж продавати зброю. На жаль, Україна поки що не скористалася цим способом впливу на глобальну політику", - додав експерт.

"У регіонах Близького Сходу та Північної Африки ми контролюємо близько 30% експорту зернових. У деяких країнах цього регіону ми займаємо 60% експорту, зокрема, у Саудівській Аравії – 72%, у Єгипті – 62%", - навів цифри експерт.

Також він додав, що цю статистику можна розглядати не тільки з точки зору інвестицій, а й і глобальної безпеки і місця України у світі.

ІЦ УАК

 

 

 

Новини


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування