10.08.2018 13:00

Україна імпортувала свинини на $22 млн

версія для друку
10.08.2018 13:00

За сім місяців 2018 року на внутрішній ринок надійшло 12,2 тис. т свинини з-за кордону.

Про це повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України», посилаючися на дані митної статистики ДФСУ.

У грошовому вираженні імпорт свинини склав $22 млн. Це більші ніж удвічі більше за обсяги надходження імпортної свинини у 2017.

Аналітики АСУ зауважують, що цьогорічний експорт свинини вдесятеро менший, тож за підсумками січня-липня Україна «фінішувала» з від'ємним зовнішньторговим сальдо, яке майже сягнуло двадцятимільйонної позначки у доларовому еквіваленті.

«За другий місяць літа завезли 30% сукупних обсягів імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Причинами такої активізації у липні було те, що на тлі меншної внутрішньої пропозиції свинини закупівельні ціни упродовж усього періоду перевищували бар'єрний рівень (цінова межа, при перевищенні якої надходження імпорту стає економічно обґрунтованим)», — коментують в АСУ.

Практично стільки ж склала вартість імпортованого до України свинячого жиру. Так, за аналізований період з країн ЄС надійшло 32,3 тис. т цієї продукції, що на чверть більше ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, сумарні витрати на імпорт свинини та свинячого жиру протягом січня-липня 2018 склали понад 60% вартості завезення продукції, що входить до групи «М'ясо та їстівні субпродукти».

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування