Зміни кліматичних умов за останні роки призвели до підвищення середньої температури в Україні, зменшення кількості опадів та частих ґрунтових і повітряних посух, що негативно впливає на фізіологічний стан культур і загрожує зниженням їх врожайності.
За таких умов культури потребують спеціальних добрив-антистресантів — з вмістом легкодоступних кремнію і калію, розповів керівник відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР ГК «UKRAVIT» Олександр Мигловець.
Так, вчасності, аби зменшити вплив негативних погодних факторів на сільськогосподарські культури, в лабораторії компанії було розроблено та в цьому році випущено на ринок кремнієво-калійне добриво Авангард Кремній Біо.
«Підживлення кремнієм — ефективний метод захисту культур від різного роду стресів. Тому три роки тому ГК «UKRAVIT» розпочала розробку кремнієвих добрив, здатних підвищити стресостійкість рослин та зміцнити їх загалом. І у 2018 році, після двох років випробувань на експериментальних полях, компанія випустила на ринок інноваційне багатофункціональне рідке кремнієво-калійне добриво Авангард Кремній Біо (марки А та Б)», — розповідає Олександр Мигловець.
Він додав, що до складу препарату входять кремній та калій, гумінові і фульвокислоти, екстракти морських водоростей та хелатуючий агент (ЕДТА, етилендиамінтетраоцтова кислота), який покращує стабільність добрива в робочому розчині.
«Завдяки поєднанню легкодоступних елементів мінерального живлення та біологічно активних речовин добриво поліпшує стресо-, посухо- і солестійкість культур, підвищує їх імунітет, забезпечує краще проходження обмінних процесів, активізує процеси фотосинтезу, ріст і розвиток кореневої системи», — коментує Мигловець.
Крім того він зазначив, що препарат формує захисний біокремнієвий екран, який знижує температуру листкової поверхні на 4–5°С, зменшує транспірацію і навіть запобігає ушкодженням спорами грибів та шкідниками, які мають сисний ротовий апарат.
«Позакореневе підживлення культур добривами Авангард Кремній Біо найефективніше проводити у критичні фази їх росту і розвитку, за повітряної посухи або в разі прояву різного роду стресів, а також з поливною водою в системах краплинного поливу та малооб’ємної гідропоніки. Підживлювати культури варто не менше двох разів протягом вегетації, оскільки з часом вміст кремнію в рослинах знижується через його біологічне розбавлення», — рекомендує керівник відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив ГК «UKRAVIT» Сергій Адаменко.
ІЦ УАК за матеріалами agravery