18.09.2023 08:32

Угорщина слідом за Польщею ввела заборону на український імпорт

версія для друку
18.09.2023 08:32

Однак, заборона, яку ввела Угорщина на ввезення з України, є найжорстокішою та за попередньою інформацією включає 24 видів сільгосппродукції, включно із зерном, овочами, м'ясом і медом.

Повний перелік заборонених до ввезення продуктів і термін заборони поки публічно не оголошувалися.

Про запровадження ембарго заявив міністр сільського господарства Угорщини.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь написав у Фейсбуці у п'ятницю: "Захищаємо інтереси фермерів!

Після того, як Брюссель вирішив більше не зберігати заборону на імпорт української агропродукції, наша країна зробить це в межах національної компетенції та поширить її на ширший асортимент продукції".

Вже у ширшій заяві на сайті міністерства Іштван Надь зазначив, що уряд Угорщини до останньої хвилини чекав рішення Єврокомісії про збереження заборони, але Брюссель не прислухався до прохань про допомогу від східноєвропейських фермерів, і фактично залишив би Україні вирішувати, скільки та чого вона експортуватиме до Угорщини й інших прифронтових країн.

"Але діяти потрібно, саме тому Угорщина продовжує заборону на імпорт української сільгосппродукції на національному рівні. Заборона включає, серед іншого, зернові, насіння ріпаку та соняшнику, борошно, кулінарну олію, мед, деякі види м'яса та яєць", - додав він. Міністр підкреслив, що вони будуть захищати інтереси угорських фермерів за будь-яких обставин і будь-якими засобами.

Він підкреслив, що Угорщина досі не забороняє транзит української продукції своєю територією. "Транзитні вантажі все ще дозволені, але компетентні органи за попередньою практикою опечатують їх на кордоні, відстежують і перевіряють маршрут транзитної продукції по країні".

Не обійшлося і без брехні, маніпуляцій і пропаганди, що, на жаль, вже стало поширеним явищем у заявах угорських політиків:

"За словами міністра, метою великих українських агрокомпаній, що належать міжнародному капіталу, є вже не продаж до країн третього світу, а домінування на ринках ЄС, що створить серйозні проблеми не лише для фермерів прикордонного регіону, а й для всіх держав-членів. Не можна забувати, що сільськогосподарська продукція, вироблена в Україні, не повинна відповідати таким жорстким вимогам, як вироблена в Європейському Союзі, що значно здешевлює виробництво.

Він додав, що ми бачимо, що транснаціональний капітал хоче окупувати ринок Євросоюзу заради ще більшого надприбутку, розоривши таким чином сотні тисяч європейських фермерів. Цьому сприяє Брюссель, який представляє інтереси міжнародних компаній, які працюють в Україні, а не інтереси угорських і європейських фермерів. Ми не можемо допустити цього, оскільки в інтересах усіх європейських громадян, щоб продукти, вироблені у контрольованих умовах, відповідала правилам "від лану до столу", а фермери справедливо очікують, що ми забезпечимо їм безпеку та відповідне бачення майбутнього".

 

Під постом міністра у Фейсбуці крім угорців, що вітають таке рішення, є й такі, які обурені цим. Вони аргументують своє обурення тим, що в Угорщині висока інфляція, а заборона імпорту харчової продукції з України призведе тільки до її посилення через те, що угорські фермери не маючи достатньої конкуренції одразу піднімуть ціни на своє зерно, молоко й інші товари.

Крім того, чимало угорців у коментарях звинувачують чинну владу у корупції та зазначають, що у цього уряду "завжди у всьому винний Брюссель". Коментатори називають подібні цьому рішення замилюванням очей і відвертанням уваги від реальних внутрішніх соціальних та економічних проблем.

Ось деякі з коментарів:

  • "Ти зараз міністр сільського господарства Угорщини??? В Угорщині одні фермери?? споживачів немає??? ти надутий пихатий дурень".
  • "Ви брудні помаранчеві комуністи*, ви тільки хочете ще більше набити власні кишені, а не захистити інтереси угорських фермерів та угорського народу...".
  • "У жодній футбольній команді немає стільки захисників, як у цій владі".
  • "Інтереси кількох тисяч великих фермерів суперечать інтересам 9 мільйонів угорських споживачів. Продовжуй у тому ж дусі, фідес*!"
  • "Мабуть, прорахували наслідки, бо це ніщо інше, як протистояння ЄС! Це знову може дорого коштувати!"

*мова йде про Фідес — Угорський громадянський союз — угорська права, націонал-консервативна партія. Одна з двох найбільших політичних партій Угорщини. Лідер партії Віктор Орбан обіймає посаду прем'єр-міністра країни з 2010 року.

 

Нагадаємо, минулого разу Угорщина вчинила так само. Тоді, 19 квітня 2023 року, уряд Угорщини розширив тимчасову заборону на ввезення української сільськогосподарської продукції на мед, вино, хліб, цукор, низку м’ясних і овочевих продуктів.

Також читайте: Єврокомісія не продовжуватиме ембарго на імпорт зерна з України, — оголошене рішення ЄК.

Польща продовжила ембарго на українське зерно

 

ІЦ УАК за матеріалами Міністерства сільського господарства Угорщини

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування