19.04.2016 14:09

УАК:Агросектор демонструє неоднозначні ціни

версія для друку
19.04.2016 14:09

Падіння ціни на яйця "вивело в нуль" ціновий індекс продукції сільського господарства. Ціни реалізації продукції сільського господарства на кінець першого кварталу 2016 року зросли на 13,2% порівняно з аналогічним періодом 2015 року. Зростання виявилось майже пропорційним  – на 13,5%  зросли ціни на продукцію рослинництва, на 13,0%  – тваринництва.

Проте, взявши для порівняння попередній квартал, а не відповідний минулого року виявилось, що ціновий індекс зріс лише на 0,2%. З грудня 2015 року ціни реалізації продукції рослинництва збільшились на 14,5%, але цей ріст майже повністю був компенсований спадом цін на тваринницьку продукцію – на 10,6%.

Якщо ж говорити конкретніше, то з початку поточного року найбільше зросли ціни на овочеві культури (23,7%), зернові і зернобобові (9,3%), та насіння олійних (7,5%). Майже непомітним виявилося подорожчання плодових та ягідних (2,2%), в той час, як ціна на картоплю знизилась на 6,6%.

Щодо тваринництва, то незначні зміни зачепили ціни реалізації живих тварин (1,2%) та молока (0,1%).

Найістотнішим виявилося падіння ціни на курячі яйця, яке з січня поточного року знизилася майже на 19,8%, повернувшись до ціни минулого літа. Така різка зміна пояснюється значним скороченням експорту, що спровокувало збільшення пропозиції на внутрішньому ринку, та, як наслідок, падіння ціни.

Нагадаємо, в січні цього року після виявлення сальмонели в останній поставці яєць, в складі якої були й українські, Ізраїлем було прийнято рішення про призупинення їх імпорту. За словами голови Держпродспоживслужби України Володимира Лапи вже було проведено детальне розслідування, в результаті якого ознак хвороби на українському виробництві не виявлено. На даний момент ведуться переговори з приводу відновлення співробітництва, яке, тим не менш, залишається під знаком питання.  Окрім того, імпорт Іраку також істотно скоротився у зв’язку з загостренням внутрішнього воєнного конфлікту.

Таким чином вітчизняним виробникам залишається тільки пошук нових ринків збуту – найбільш доцільний, на думку експертів УАК, крок, здатний зміцнити позиції яєчної галузі.

Аналітичний департамент УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування