27.05.2019 17:05

УАК – учасник багатостороннього діалогу за стабільний і сталий розвиток

версія для друку
27.05.2019 17:05

Українська аграрна конфедерація взяла участь у триденному німецько-українському воркшопі «Агросектор та суспільство: багатосторонній діалог за стабільний і сталий розвиток» (UaAgriDialog), що проходив у м. Житомир з 22 по 24 травня 2019 р.

Захід організовано  Інститутом аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою ім. Лейбніца (ІАМО, Німеччина) в партнерстві з Житомирським національним агроекологічним університетом та Українською асоціацією молодих фермерів - членом УАК.

Серед основних питань, що обговорювалися: соціальні аспекти земельного ринку в Україні; сучасний аграрний сектор та захист навколишнього середовища; соціальна відповідальність аграрного бізнесу; роль громадянського суспільства у взаємодії між агробізнесом і громадами; державна політика сталого аграрного та сільського розвитку; реформи децентралізації і проблеми сільського розвитку.

У перший день семінару заступник генерального директора УАК Наталія Зарицька презентувала дослідження УАК щодо розробки стратегії розвитку агробізнесу. Зокрема, йшлося про обґрунтування концепції державної політики структурування та розвитку сільськогосподарських підприємств.

Серед спікерів панельної дискусії, що проходила у другий день, - генеральний директор УАК Павло Коваль. Під час обговорення спікери ділилися думками стосовно вирішення проблем сталого розвитку. Павло Коваль підкреслив, що пріоритетною у розвитку має бути економічна ефективність, завдяки якій забезпечуватимуться соціальна й екологічна. Також варто розмежовувати поняття сталого розвитку агробізнесу і сталого розвитку сільських територій.

 

У третій день учасники відвідали Баранівську ОТГ, яка об’єднує 32 села, 1 селище та 1 місто. Під час круглого столу представники громади виклали бачення ролі децентралізації у розвитку громади та поділилися досвідом залучення коштів міжнародної технічної допомоги. На разі громадою впроваджується проект "Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ", що виконується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та підприємством «Галекс-Агро» за фінансової підтримки ЄС.

  

Крім того, учасники відвідали Organic Milk – сучасне підприємство, що виробляє 25 видів органічної молочної продукції.

УАК і в подальшому планує глибоко займатися окресленими проблемами, оскільки це ті підвалини, на які спирається розвиток агросектору.

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування