07.06.2017 18:08

УАК та Аграрна палата Угорщини домовились про співпрацю

версія для друку
07.06.2017 18:08

Українська аграрна конфедерація та Аграрна Палата, Палата харчової промисловості та розвитку сільських територій Угорщини підписали Меморандум про співпрацю.

Підписання відбулося 7 червня в рамках міжнародної виставки «Агро-2017» в Києві.

Документ запроваджує співробітництво між Аграрною палатою Угорщини та УАК.

Співпраця, зокрема, буде здійснюватися за такими напрямками:

  • сприяння діловим контактам підприємців України та Угорщини;
  • обмін досвідом у галузі сільського господарства, продовольства та  розвитку сільських територій;
  • обмін інформацією щодо новітніх технологій вирощування та переробки сільгосппродукції;
  • організація візитів представників ділових кіл та спільних ділових зустрічей.

«Україна має дуже великий сільськогосподарський потенціал, якого Західна Європа дещо боїться. Угорщині цікава співпраця з Україною. Тому що не варто лякатися – потрібно встановлювати партнерські відносини, щоб спільно покращувати цей потенціал, адже результати такої співпраці будуть вигідними як для Угорщини, так і для України», - говорить Дєрфі Болаж, президент Аграрної Палати, Палати харчової промисловості та розвитку сільських територій Угорщини.

«Угорщина є давнім партнером України в аграрній сфері. Наприклад, саме з Угорщини ми отримували високоврожайні гібриди кукурудзи, племінне поголів’я птиці, добре була налагоджена співпраця у галузі м’ясного скотарства. Після здобуття Україною незалежності, а згодом приєднання Угорщини до ЄС ця співпраця стала не такою активною. Тому зараз важливо відновити співробітництво Угорщини та України в аграрній галузі, тому що воно є справді корисним для обох країн», - наголошує Леонід Козаченко, народний депутат, президент Української аграрної конфедерації.

За його словами, співпраця з угорськими партнерами допоможе українським аграріям у виході на ринок ЄС.

«Угорщина може стати для України найкращим дороговказом у питанні виходу на європейський ринок – як у статусі асоційованого члена, так і повноправного члена Європейського Союзу. Ще одне важливе питання, у якому досвід Угорщини може допомогти Україні – як розвивати стосунки з Copa-Cogeca, хто міг би представляти нашу державу в цій організації, яка приймає основні стратегічні рішення щодо політики в аграрному секторі», - підкреслює Леонід Козаченко. 

Зазначимо, що перед підписанням мемерандуму Дєрфі Болаж, Леонід Козаченко, а також Надзвичайний і Повноважний посол Угорської Республіки в України Ерно Кешкень взяли участь в урочистому відкритті угорського павільйону на виставці "Агро-2017".

 

ІЦ УАК.


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування