25.10.2017 09:48

УАК поновлює переговори з хіміками щодо цін на азотні добрива

версія для друку
25.10.2017 09:48

Українські аграрії та представники хімпрому вкотре сіли за стіл переговорів. З відповідним дорученням прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до президента Української аграрної конфедерації, народного депутата Леоніда Козаченка.

Черговий раунд переговорів відбувся у вівторок, 24 жовтня. У зустрічі взяли участь представники найбільших аграрних асоціацій, Союзу хіміків України, Спілки агрохіміків України, Міністерства аграрної політики і продовольства України, компанії Ostchem, а також топ-менеджери декількох аграрних компаній.

Нагадаємо, що компанія Ostchem навесні 2017 року сформувала перед аграріями борг у розмірі 1,7 млрд грн – сільгоспвиробники внесли передоплату, однак добрив так і не отримали, оскільки заводи Ostchem зупинили виробництво. Для запуску хімічних підприємств і розрахунку з аграріями були залучені кошти «Аграрного фонду». Наразі заборгованість ліквідована лише частково.

Ще одним фактором, який викликає обурення сільгоспвиробників, є постійне зростання цін на азотні добрива на внутрішньому ринку України. Зокрема, ціна на аміачну селітру на внутрішньому ринку України протягом року виросла більше, ніж на 30%.

Під час зустрічі представники хімпрому підтвердили, що готові підписати Меморандум з аграріями, але за певних умов. Зокрема, вони хочуть розраховувати на підтримку аграріїв у питанні «повернення НАК «Нафтогаз України» згідно з рішеннями судів підприємствам компанії Ostchem 345,9 млн м3  природного газу».

«Я не впевнений, що включати такий пункт у Меморандум буде правильним, оскільки це буде втручанням у судову суперечку між Ostchem та Урядом», - зазначив Леонід Козаченко.

Він наголосив, що сьогодні принциповим є питання ціноутворення.

«Я пропоную провести ще одну зустріч, присвячену виключно ціноутворенню. Ми обов’язково запросимо Антимонопольний комітет України та Укрпромзовнішекспертизу. Питання буде одне – як повинна формуватися ціна на азотні добрива на внутрішньому ринку. Цінова формула має бути у Меморандумі окремим пунктом. Якщо ми дійдемо згоди по цьому питанню, то, я думаю, вже наступного тижня, Меморандум може бути підписаний», - прокоментував президент Української аграрної конфедерації.

Нагадаємо, щоб розв’язати кризову ситуацію на ринку мінеральних добрив України аграрні асоціації та представники хімпрому домовилися підписати Меморандум про взаєморозуміння. В липні 2017 року аграрії представили проект Меморандуму, але хіміки відмовилися його підписувати. Наразі сторони знову повернулися до необхідності підписати такий документ.

ІЦ УАК.


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування