23.12.2016 14:14

УАК: автоматичні дотації аграріям - лише перший крок

версія для друку
23.12.2016 14:14

Те, що аграрії у 2017 році отримають дотації, а також збереження держпідтримки для твариннництва, садівництва, овочівництва й виноградарства - результат титанічної роботи аграрних громадських організацій, яким вдалося встановити діалог з владою. Про це сказала Марія Дідух, в. о. генерального директора Української аграрної конфедерації, під час прес-конференціїї в УНІАН.

За її словами, ще влітку існувала реальна загроза того, що українські аграрії залишаться взагалі без будь-якої підтримки. Однак громадським асоціаціям вдалося знайти компроміс з Урядом.

"Той результат, який ми маємо сьогодні, це лише сота частина з того, скільки варіантів було опрацьовано. Дійсно, 4 млрд загального фонду не є тою сумою, яка б задовольнила весь агросектор. В Європейському Союзі 20% аграрного ВВП йде на державну підтримку АПК, а у нас це поки що лише 1%. Але це вже перший крок", - зазначила Марія Дідух.

Ще одна хороша новина для аграріїв - зведені до мінімуму корупційні ризики при розподілі держпідтримки.

"У 2017 році гроші не направлятимуться через кабінети чиновників, а навпаки - аграрні підприємства будуть отримувати їх напряму в автоматичному режими. Це дуже важливо. Саме завдяки таким прозорим механізмам розвиток АПК зможе набирати обертів у наступних роках", - наголосила в. о. генерального директора Української аграрної конфедерації.

Щоб новий механізм держпідтримки запрацював якнайшвидше, аграрні громадські об'єдняння звернулися до Президента України Петра Порошенка з проханням якнайшвидше підписати відповідні закони, прийняті Верховною Радою.

"Вперше за багато років відбувся конструктивний діалог між аграрними громадськими об'єднаннями, як представниками аграріїв України, та владою", - йдеться у відкритому  листі. 

Нагадаємо, прес-конференція «Зміни в системі оподаткування й державної підтримки у 2017 роцi» відбулася в УНІАН сьогодні, 23 грудня. Спікери - заступник Голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов, в.о. генерального директора Української аграрної конфедерації Марія Дідух, генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький, директор Союзу птахівників України Сергій Карпенко, голова асоціації ""Укрсадпром" Дмитро Крошка. 

ІЦ УАК.

 


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування