08.06.2016 16:15

У ВРУ з’явився захисник льонарства?

версія для друку
08.06.2016 16:15

Саме таку роль можна приписати нардепу Валерію Віталійовичу Карпунцову, члену партії «Блок Петра Порошенка», який виступив ініціатором законопроекту №4737 «Про внесення змін до Закону України "Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур" щодо скасування вивізного (експортного) мита на насіння льону, подрібненого або не подрібненого, та рижію», зареєстрованого 31 травня. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.

Зміст законопроекту буквально викладено у його назві – пропозиція полягає у повному скасуванні експортного мита як на насіння льону, так і на насіння рижію. Аргументується таке рішення занепадом даних галузей та необхідністю перегляду державних механізмів їх регулювання, які в даному випадку виступають як стримуючий фактор.

За попередніми підрахунками автора проекту при збільшенні експорту льону до 75 тис. тонн (тобто втричі) втрати бюджету від відсутності мита будуть повністю компенсовані за рахунок сплати підприємствами податку на прибуток. Окрім того, скасування експортного мита однозначно зацікавить виробників у культурах, сприятиме зниженню цін на сировину на вітчизняному ринку за рахунок збільшення пропозиції, та, як наслідок, стимулюватиме діяльність переробних підприємств.

ІЦ УАК 


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування