13.07.2022 16:40

У Волинській області будується сухий порт для експорту агропродукції – голова ОВА

версія для друку
13.07.2022 16:40

Волинська область готується до прийому сільгосппродукції з інших регіонів, її зберігання та транспортування до країн Європи, для її обробки в регіоні наразі будується сухий порт, повідомив голова Волинської обласної військової адміністрації (ОВА) Юрій Погуляйко під час телемарафону в місцевій ТРК "Аверс".

"Цього року буде дуже багато проблем із вивезенням зерна та іншої сільськогосподарської продукції. Тому ми будуємо дуже великий сухий порт. Він міститиме багато тонн зерна та іншу агропромислову продукцію. Йдеться не лише про одне таке будівництво. Дуже багато наших аграрії будуються і готуються до того, щоб приймати цьогорічний урожай. Річний урожай ми зараз намагаємося допомогти вивозити", – уточнив голова ОВА.

За його даними, наразі Волинь готується приймати врожай із Запорізької та Миколаївської областей, область має достатньо потужностей для зберігання агропродукції.

"Ми готуємося до великого навантаження після збирання врожаю, який потрібно буде переміщувати до Європи. Саме через Волинь їхатиме значна частина цього врожаю. Тому треба працювати над тим, щоб ми могли зберігати, транспортувати врожай, допомагати всім, чим можемо", – наголосив голова ОВА.

Як повідомлялося, Україна у червні поточного року експортувала 2,7 млн тонн продукції АПК, що на 30% більше за показники попереднього місяця.

У розрізі культур у червні експорт зернових становив 1,4 млн тонн (+23% до травня 2022 року), олійних культур – 642,5 тис. тонн (+52%), олії – 298,5 тис. тонн (+45%), рослинної макухи та шроту - 139,1 тис. тонн (+20%).

ІЦ УАК за матеріалами Інтерфакс-Україна

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування