01.12.2021 18:10

У Верховній Раді зареєстрували більше десятка проектів постанови про скасування рішення ВРУ про прийняття законопроекту №5600

версія для друку
01.12.2021 18:10

Сьогодні, 1 грудня, на сайті Верховної Ради зареєстровано 15 постанов від депутатів, які блокують підписання законопроекту №5600. Поки їх усі не буде розглянуто, ні спікер ВРУ, ні президент не зможуть підписати даний законопроект.

"Скасувати  рішення  Верховної Ради України від 30 листопада 2021 року про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" (р.№5600 від 02.06.2021р.)" як таке, що прийняте з порушенням Конституції України та Регламенту Верховної Ради України." - йдеться у зареєстрованих постановах.
 
Нагадаємо, вчора народні депутати 255 голосами «за» підтримали в цілому законопроект № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

«Встановлення єдиних та прозорих правил оподаткування для всіх - саме про це закон 5600. Для пересічних громадян, малого та середнього бізнесу, які працюють чесно та відкрито, законопроект є нейтральним. А тим, хто отримує надприбутки, доведеться нарешті сплачувати справедливі податки», -  наголошує Міністр фінансів Сергій Марченко.

В порівнянні з редакцією першого читання відбулись певні зміни, проте головна мета законопроекту не змінилась. Прийняття законопроекту дозволить створити правове підґрунтя для:

  • протидії схемам з ухилення від оподаткування,
  • формування прозорого конкурентного середовища,
  • підвищення ефективності використання природних ресурсів.

Завдяки плідній роботі в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики, удосконалено редакцію деяких норм, ухвалених в першому читанні. Зокрема:

  • врегульовані процесуальні питання щодо права контролюючого органу на звернення до суду щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон керівника юридичної особи - боржника;
  • вдосконалено механізм врахування збитків великими платниками податку на прибуток;
  • уточнено процедуру обрахунку мінімального податкового зобов’язання на гектар земельної ділянки;
  • норми щодо видачі та анулювання ліцензій з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Законопроект пропонує запровадження диференціації ставок оподаткування видобутку руд заліза в залежності від розміру середньої фактичної ціни реалізації визначеної, як середня вартість залізної руди за індексом IODEX 62% FE CFR China.

Крім того, до проекту додано нові норми, спрямовані на підтримку пересічних громадян, а також окремих категорій суб’єктів господарювання.

Без змін залишились норми щодо підтримки населення та бізнесу, що постраждав внаслідок «коронакризи». Зокрема запроваджується звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком і військовим збором громадян та підприємців, які користуються державними програмами «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека».

Політики заявляють, що економічний ефект від втілення даного законопроекту становитиме близько 20 млрд гривень до державного бюджету.

               

ІЦ УАК за матеріалами Міністерства Фінансів і Верховної Ради України

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування