21.06.2024 08:28

У травні ВВП виріс на 3,7%: попри негативні чинники економіка продовжує зростання

версія для друку
21.06.2024 08:28

У травні 2024 року ВВП України зросло на 3,7% [±1%] у порівнянні з травнем минулого року. Попри сповільнення зростання, економіка продовжує відновлюватись. Такі оцінки оприлюднили у Мінекономіки.

У підсумку за січень-травень 2024 р. зростання ВВП оцінюється на рівні 4,3% [±1%] у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«Збільшення інтенсивності бойових дій, обстріли інфраструктурних об’єктів і дефіцит електроенергії – все це, на жаль, стримувало зростання економіки у травні цього року. Проте бізнес впорався з цими викликами завдяки високому рівню адаптивності. Зростання ВВП продовжилось завдяки високим темпам експорту в умовах стабільної роботи Українського морського коридору, а також завдяки високому попиту на будівельні послуги, який підтримується фінансуванням відновлення інфраструктури.

Позитивні тенденції спостерігались у транспортній галузі, промисловості, будівництві, сільському господарстві та внутрішній торгівлі. Разом з тим, серед негативних факторів маємо значний дефіцит кваліфікованих кадрів, а також системні намагання росії знищити нашу енергетичну інфраструктуру», – наголосила Перша Віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, у травні промислові підприємства продовжували відновлювати економічну активність. Це відбувалось, як завдяки експортоорієнтованим виробництвам, так і через збільшення попиту на інвестиційну продукцію в галузях машинобудування (ВПК) та будівельних матеріалів. Металургійна галузь досягла максимальних показників виробництва за весь період з початку війни. Також зростало виробництво соняшникової олії. Все це сформувало попит на продукцію суміжних видів діяльності.

Водночас ключовими не розв'язаними проблемами лишаються високі безпекові ризики, а також руйнування енергетичної інфраструктури. Відновлення енергетики потребуватиме часу і ресурсів, що, за прогнозами, може стримувати темпи відновлення виробничої активності. Також негативними чинниками для економіки залишаються логістичні проблеми та складна ситуація на ринку праці через високу міграцію.

Також може бути корисно: Уряд вдвічі збільшив розмір грантів за програмою «Власна справа» для харків'ян – до 500 тис. грн.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування