17.10.2024 18:39

У ПРООН назвали найбільш перспективні інноваційні підходи до фінансування розмінування в Україні

версія для друку
17.10.2024 18:39

Випуск тематичних облігацій, прив'язаних до сталого розвитку та державно-приватне партнерство, орієнтоване на результат — найбільш перспективні інноваційні інструменти фінансування протимінної діяльності в Україні. Про це йдеться у звіті Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) за результатами дослідження на замовлення Міністерства економіки.

«За оцінками наших партнерів на обстеження та розмінування української території потрібно 34 млрд дол. Це значна цифра. Уряд працює над тим, щоб здешевити очищення земель, зокрема шляхом запровадження ринку розмінування, використання новітніх технологій та вітчизняної техніки й обладнання для розмінування. Забезпечити ж стале фінансування робіт мають інноваційні підходи до фінансування, які ми прагнемо впровадити разом з партнерами», — каже Перша віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Дослідження на тему «Посилення фінансування протимінної діяльності в Україні» проводилося з квітня по вересень 2024 року. Експерти дослідили 39 інноваційних фінансових продуктів і механізмів зниження ризиків.

«ПРООН прагне впроваджувати інноваційні рішення, які не лише задовольняють нагальні потреби, але й сприяють досягненню довгострокових цілей сталого розвитку України. Поєднуючи протимінну діяльність зі сталими сільськогосподарськими практиками та відновлюваними джерелами енергії, ми можемо сприяти відновленню та стійкості економіки України», — зазначив під час презентації звіту постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.

Метою дослідження було виявити інструменти та механізми, які можуть мати найбільший потенціал для підтримки протимінної діяльності в Україні. У підсумку експерти виокремили два найбільш перспективні підходи:

  • Випуск Урядом України тематичних облігацій, прив'язаних до сталого розвитку. Половину коштів від облігацій пропонується спрямовувати на очищення та розмінування земель, половину – на ініціативи в межах переходу до сталого сільського господарства. Зокрема, розвитку органічного виробництва озимої пшениці та запровадження системи нульового обробітку ґрунту.
  • Державно-приватне партнерство, орієнтоване на результат, поєднує фінансування розмінування з розвитком сонячної енергетики. Цей механізм передбачає, що приватний сектор інвестуватиме в розчищення території під сонячні електростанції та будівництво сонячних електростанцій, отримуючи при цьому концесії від Уряду України й заохочувальні виплати за результатами від донорів.

Автори звіту Кріс Лафран і Камілла Воллен наголосили, що обидва запропоновані підходи мають потенціал для залучення додаткового фінансування для протимінної діяльності, а також доходів для Уряду України.

Звіт підготовлений за підтримки урядів Нідерландів, Швейцарії та Великої Британії.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки та ПРООН

ДодатокРозмір
ua_rdna3_report_en.pdf3.52 MБ
undp-enhancing-mine-action-finance-ukraine-report-en.pdf3.18 MБ
undp-enhancing-mine-action-finance-ukraine-summary-ua.pdf1.44 MБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування