19.01.2023 12:25

У Польщі фермери поновили протести, у тому числі через експорт зерна з України

версія для друку
19.01.2023 12:25

Польські фермери з групи AgroUnia цього тижня поновили протести, серед іншого, вони виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.

Про це повідомляє RMF24, пише "Європейська правда"

Найбільший протест почався 17 січня у Хелмі, він має тривати до ранку четверга. До міста пригнали близько півтисячі тракторів. Частина фермерів на ніч поверталися додому, а вранці повернулися. На час протесту рух вантажівок трасою 12 від Хелма до КПП Дорогуськ зупинили. 

"Ми не заперечуємо проти того, щоб українське зерно везли через Польщу. Але міністр Ковальчик у травні і влітку казав, що це зерно не буде розвантажуватися тут, що Польща буде лише транзитною країною. А виявляється, що 80% продається у нас… Ми бачимо велике спадання цін на зерно, і польським фермерам немає як вигідно продати своє", - цитує лідера об’єднання Міхала Колодзейчана профільний портал TopAgrar. 

Увечері 18 січня аграрії мали зустрітися з міністром сільського господарства Генриком Ковальчиком.

 

Цього тижня заступник міністра сільського господарства Януш Ковальський повідомив, що Польща подасть запит на введення мита на українську кукурудзу. Минулого року її обсяг у країні склав 1,4 млн т. Про це пише ukrayina.pl.

За даними Міністерства сільського господарства Польщі, з січня по жовтень 2022 р. з України до Польщі імпортували 1,7 млн т зернових, з них 1,4 млн т — це кукурудза. 

Януш Ковальський також зазначив, що весь імпорт зерна з України підлягає суворому контролю. Зокрема це стосується технічного збіжжя.

Також стало відомо, що 30 січня 2023 р. на засіданні Ради міністрів сільського господарства ЄС обговорять пропозицію Польщі щодо відновлення мита на кукурудзу з України. Згідно з інформацією міністра сільського господарства, щодо цього вибудовується коаліція держав. Окрім Польщі, це Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія.

Також віцеміністр Ковальський повідомив у Сеймі, що після 5 червня 2023 року, тобто коли закінчиться термін безмитної та неквотованої торгівлі ЄС з Україною, Міністерство сільського господарства Польщі намагатиметься виключити деякі сільськогосподарські продукти зі спрощеної торгівлі з Україною.

«Перш за все, ми повинні захистити польську птицю, захистити польські яблука та польську сокопереробну промисловість», — підсумував Януш Ковальський.

 

Тим часом Україна планує проводити переговори з європейськими партнерами на предмет продовження дії режиму безмитного ввезення вітчизняних товарів до країн ЄС. Про це 17 січня у своєму виступі на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає АПК-Інформ.

Він також нагадав, що наразі Україна вже має п’ять «безвізів» із ЄС - енергетичний, економічний, транспортний, митний і цифровий.

«Будемо рухатися далі до «промислового безвізу» (угода АСАА), приєднання до Єдиного роумінгового простору ЄС, інтеграції в єдиний простір платежів у євро. А також будемо домовлятися щодо продовження безмитного ввезення наших товарів до Європи», - сказав голова уряду.

 

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування