18.04.2024 12:16

У новому сезоні Україна залишиться лідером на ринку соняшникової олії - УкрАгроКонсалт

версія для друку
18.04.2024 12:16

Україна та росія традиційно залишаються ключовими виробниками соняшнику та соняшникової олії у світі. З початком війни озвучувалися негативні сценарії відносно перспектив України та втрати першості в торгівлі соняшниковою олією. Однак на сьогодні реалізується більш позитивний сценарій.

Так, згідно з оцінками МСГ США, частка України у світовій торгівлі соняшниковою олією у 2023/24 МР складе майже 41%, росії – 30%.

Експорт олії (прогноз 2023/24 МР):

  • Україна – (-3% до 2022/23 МР, існує ймовірність досягнення більш високого показника, враховуючи існування тимчасового морського коридору)
  • росія – (+10%, три сезони підряд відбувається збільшення експорту)

Більшу частину сезону соняшникова олія вигравала цінову конкуренцію у соєвої та пальмової олії

2024/25 МР

Поточний прогноз урожаю від УкрАгроКонсалт для України виглядає більш оптимістично, ніж для росії. А саме, базується на розширенні посівних площ, що навіть в умовах отримання середньої врожайності забезпечить приріст урожаю майже на 2% та експорт соняшникової олії не нижче поточного року.

росія в черговий раз заявляє про скорочення посівних площ соняшника (-2% до 2023/24 МР). І, схоже, саме в новому сезоні існують усі передумови для реалізації цього сценарію, враховуючи підвищений інтерес аграріїв щодо вирощування сої, ріпаку та льону.

ІЦ УАК за матеріалами УкрАгроКонсалт

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування