08.07.2020 12:40

У Мінекономіки відбулося перше засідання робочої групи з імплементації Нітратної директиви

версія для друку
08.07.2020 12:40

7 липня, відбулася засідання робочої групи з питань імплементації Директиви Ради 91/676/ЄЕС про захист вод від забруднення, спричиненого нітратами з сільськогосподарських джерел в національне законодавство України.

Участь у заході взяли заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук, представники Мінекономіки, Міндовкілля, Держгеокадастру, Держводагентства, Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, науковці, профільні асоціації та установи, експерти галузі.

«Імплементація Нітратної директиви є важливим питанням з точки зору збереження вод та санітарного благополуччя, а також є частиною наших зобов’язань щодо Угоди про Асоціацію з ЄС. Сьогодні ми проводимо першу практичну зустріч робочої групи, яку сформовано із залученням широкого кола фахівців у сфері економіки, охорони здоров’я, водних ресурсів. У ході спільної роботи необхідно напрацювати ефективні рішення щодо імплементації Директиви, впровадження відповідних інституцій та підходів в Україні», - зауважив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Так, сторони обговорили стан розробки документів, на яких базується впровадження Директиви Ради 91/676/ЄЕС відповідно до Плану її імплементації. Зокрема, розглянули покроковий план імплементації Директиви та проект Кодексу кращих сільськогосподарських практик. 

Наступне засідання робочої групи відбудеться 7 серпня, на якому планується обговорити пропозиції експертного середовища до проекту Методики визначення зон, вразливих до накопичення нітратів та проекту Кодексу кращих сільськогосподарських практик. 

ІЦ УАК за матеріалами me.gov.ua


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування