22.04.2019 10:10

У Мінагрополітики працюють над механізмами протидії загрозі загибелі бджіл

версія для друку
22.04.2019 10:10

Під головуванням в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої відбулася селекторна нарада в онлайн форматі з представниками обласних державних адміністрацій України на тему «Бджільництво: протидія загрозі загибелі бджіл».

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

«Питання протидії загибелі бджіл залишається одним із ключових для команди Мінагрополітики. Потрібно пам’ятати, що неправильне застосування пестицидів, веде не тільки до загибелі бджіл, а й шкодить здоров’ю громадян та стану навколишнього середовища. Фахівцями Мінагрополітики вже розроблено ряд регуляторних актів та створено спеціальну Міжвідомчу робочу групу», — підкреслила в. о. міністра та додала, що всі заходи матимуть ефект в середньостроковій перспективі, а найефективнішим механізмом на даний час є пряма співпраця та конструктивний діалог між аграріями та пасічниками, комунікація між якими, в значній мірі, залежить від місцевої влади.

Ольга Трофімцева розповіла, що за результатами 2018 року в регіонах, де належним чином було відпрацьовано механізми взаємодії та оповіщення – випадків загибелі бджіл від пестицидів не зафіксовано, або така загибель є мінімальною.

Під час селекторної наради представники регіонів озвучили проблемні питання в галузі розповіли про заходи, що вживаються та які заплановані. Крім того учасники обговорили діючі механізми, які спрямовані на профілактику отруєння бджіл.

Також Ольга Трофімцева повідомила, що діюча в Мінагрополітики робоча група з розвитку бджільництва на наступному засіданні сфокусується й на інших надзвичайно важливих питаннях для галузі – це освіта та наука, на засідання запрошені провідні вітчизняні освітні заклади, які готують фахівців в цьому напрямку.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування