10.05.2024 15:25

У Києві відбувся EuroSummit громадських організацій

версія для друку
10.05.2024 15:25

Понад 200 експертів, активістів, представників ГО та органів влади, а також міжнародні партнери зібралися для напрацювання спільного вектору роботи на шляху України до ЄС.

Учасники брали участь у тематичних воркшопах, обмінювалися досвідом і спільно працювали над визначенням потреб громадського сектору та розробкою стратегій із залучення громадських організацій до переговорного процесу України з ЄС.

Генеральний директор ВГО "Українська аграрна конфедерація" теж взяв участь у Саміті. Зокрема, експерт став учасником Воркшопу на тему "Взаємодія аграрного сектору з урядом та європейськими партнерами".

Всі пропозиції Саміту будуть представлені уряду та міжнародним партнерам.

Павло Коваль присвятив значну частину своєї доповіді складності процесів євроінтеграції.

"Нам потрібно мати для переговорного процесу зважену, конструктивну, консолідовану позицію. Ми будемо вести переговори не тільки в Брюсселі, а й у кожній столиці із 27 країн-членів. У кожній столиці потрібно буде окремо домовлятися, а також пояснювати, які вигоди будуть у разі приєднання України до ЄС не тільки для нас, а які від цього вигоди будуть для кожної країни-члена.

В Україні і досі, на жаль, така комунікаційна стратегія не напрацьовується. А вона - необхідна".

За словами генерального директора УАК, процес євроінтеграції ускладниться у разі ліквідації Мінагрополітики. Адже усі ці переговори має проводити профільне міністерство.

Він додав, що у рамках переговорного процесу треба більше комунікувати владі й бізнесу, щоб мати більш зрозумілу та чітку спільну позицію.

"Європейські традиції передбачають широке залучення до процесу обговорення інститутів громадянського суспільства і профільних громадських організацій та спільнот, чим в українській політичній практиці нехтують.

І цьому теж треба ще вчитись", - зазначив Павло Коваль.

Для довідки: EuroSummit громадських організацій був організований EasyBusiness за підтримки ІСАР Єднання в межах проекту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства USAID Україна у партнерстві з Представництвом ЄС в Україні.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування