30.01.2018 19:00

У Європі стає популярним вирощування свіжого фундука

версія для друку
30.01.2018 19:00

Вирощування фундука є одним із найприбутковіших і низьковитратних напрямків європейського садівництва. При цьому, популярності серед садівників набуває виробництво горіхів фундука з плодовим покриттям. 

Серед горіхоплідних культур фундук відрізняється найвищою поживною та енергетичною цінністю. У його шкаралупі міститься від 55% до 70% масла, багатого ненасиченими жирними кислотами.

На ринку горіхів, поряд з фундуком в шкаралупі, останнім часом з'явилася нова пропозиція, яка привернула увагу споживачів і виявилася вигідним виробникам. Йдеться про свіжозібраний фундук з плодовим покриттям.

Горіхи в такій формі з'являються на 2-3 тижні раніше, ніж повністю дозрілі горіхи. Як стверджують експерти, споживання таких горіхів забезпечує надходження в організм деяких дефіцитних жирних кислот, а також гарантує більш високі смакові якості.

Варто зазначити, що збирання такого врожаю відбувається вручну, що у свою чергу збільшує витрати, проте вирощування фундука саме в такій формі гарантує садівникам на 40% вищу прибутковість виробництва.

У Європі виробництво свіжого фундука зростає протягом останніх кількох років. Цей вид горіхівництва може стати гарною альтернативою для малих та середніх господарств.

 

ІЦ УАК за матеріалами kurkul


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування