30.01.2018 19:00

У Європі стає популярним вирощування свіжого фундука

версія для друку
30.01.2018 19:00

Вирощування фундука є одним із найприбутковіших і низьковитратних напрямків європейського садівництва. При цьому, популярності серед садівників набуває виробництво горіхів фундука з плодовим покриттям. 

Серед горіхоплідних культур фундук відрізняється найвищою поживною та енергетичною цінністю. У його шкаралупі міститься від 55% до 70% масла, багатого ненасиченими жирними кислотами.

На ринку горіхів, поряд з фундуком в шкаралупі, останнім часом з'явилася нова пропозиція, яка привернула увагу споживачів і виявилася вигідним виробникам. Йдеться про свіжозібраний фундук з плодовим покриттям.

Горіхи в такій формі з'являються на 2-3 тижні раніше, ніж повністю дозрілі горіхи. Як стверджують експерти, споживання таких горіхів забезпечує надходження в організм деяких дефіцитних жирних кислот, а також гарантує більш високі смакові якості.

Варто зазначити, що збирання такого врожаю відбувається вручну, що у свою чергу збільшує витрати, проте вирощування фундука саме в такій формі гарантує садівникам на 40% вищу прибутковість виробництва.

У Європі виробництво свіжого фундука зростає протягом останніх кількох років. Цей вид горіхівництва може стати гарною альтернативою для малих та середніх господарств.

 

ІЦ УАК за матеріалами kurkul


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування