26.03.2024 11:01

У ЄС відклали голосування щодо імпорту української агропродукції - ЗМІ

версія для друку
26.03.2024 11:01

Заплановане на понеділок голосування послів країн ЄС щодо правил імпорту української сільськогосподарської продукції відклали на середу, 27 березня.

Про це повідомляє австрійський радіомовник Ö1.

"Бельгійське головування (у Раді Євросоюзу - ред.), яке відповідає за пошук компромісів між країнами ЄС і знаходження більшості, перенесло голосування із сьогоднішнього дня на середу, щоб отримати більше часу для переговорів", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що Польща та Франція незадоволені компромісом, який було досягнуто раніше переговірниками від Європарламенту та Ради ЄС, і вважають, що бар'єри для імпорту українського продовольства не є достатньо високими. В останні дні вони "зуміли залучити на свій бік інші країни", зокрема, Угорщину, Словенію, Румунію, Австрію й Італію. "Це означає, що ці країни на сьогодні не підтримають домовленість в її нинішньому вигляді", - йдеться у матеріалі.

 

Франція наполягатиме на лімітуванні експорту української пшениці - Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон сподівається, що сторонам вдасться знайти баланс щодо запровадження лімітів на певні позиції українського агроекспорту. Водночас Франція буде наполягати на включенні до переліку обмежень пшениці.

Про це Макрон сказав на прес-конференції в Брюсселі, передає кореспондент Укріформу.

«Позиція Франції - отримати гарантії на включення до переліку товарів, щодо яких мають спрацьовувати обмеження, зернові, які включають категорії, що не були включені до цього часу», - заявив Макрон.

Він уточнив, що мова іде про м’які сорти пшениці. «Я думаю, що це абсолютно справедливо і пропорційно», - додав він. На думку президента Франції, не можна допустити дестабілізації європейського ринку продовольства.

«Тут нам потрібно знайти баланс. Ми хочемо, щоб Україна та її виробники могли продовжувати експортувати в цих складних умовах - це була початкова мета, і ми її дотримуємося. Але ми не хочемо, щоб за цим стояли лише кілька виробників, і хтось мав певні корисливі інтереси. Іноді саме європейські виробники чи великі групи збираються скористатися цією угодою, щоб виробляти в Україні та реімпортувати за менш обтяжливими правилами», - роз’яснив Макрон.

Він також повідомив, що довів свою позицію до президента України.

«Це цілком виправдано, як я дуже добре пояснив президенту Зеленському, тому що це також те, що робить європейську перспективу України та її власну кандидатуру прийнятною», - сказав Макрон.

Нагадаємо, Франція хоче розширити обмеження ЄС для імпорту з України - додати квоти на зерно.

 

Україна та Польща 28 березня представлять спільну позицію щодо розблокування кордону

Міжурядова зустріч України та Польщі відбудеться 28 березня, на ній сторони представлять спільну позицію щодо розблокування кордону.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

«28 березня у нас буде міжурядова зустріч, на якій ми озвучимо свою позицію, польська сторона готує свою позицію, разом ми готуємо спільні домовленості. І вже за результатами цієї зустрічі польська сторона передбачає, що це дозволить розблокувати кордон», - зазначив Деркач.

При цьому він наголосив, що наразі про жодні конкретні дати розблокування не йдеться.

«Про конкретну дату поки мова не йде. Вже розблокували два пункти пропуску завдяки домовленостям, яких ми досягли з польською стороною. Наші колеги з уряду нещодавно були в Польщі, де зустрічалися з послом, з міністром сільського господарства. 28 березня ми представимо спільну - України та Польщі - позицію щодо вирішення ситуації на кордоні», - додав заступник міністра.

 

Нагадаємо, у середу Європарламент і Рада ЄС досягли попередньої домовленості про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах російської війни. Згідно з нею, тимчасове призупинення ввізних мит і квот на експорт української сільгосппродукції до ЄС буде продовжено ще на один рік – до 5 червня 2025 року.

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування