06.08.2020 15:50

У Франківську запрацювала лабораторія виробництва енергії з побутових відходів

версія для друку
06.08.2020 15:50

В Івано-Франківську запрацювала перша на Західній Україні лабораторія виробництва енергії з побутових відходів.

Приміщення пристосоване для наукових дослідів відкрили у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу в рамках проекту «Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні», передає EcoTown.

«Лабораторія визначатиме енергетичну цінність твердих побутових відходів. Калориметром досліджуватимемо теплотворну здатність всіх фракцій відходів: матеріалів біологічного походження, які розкладаються, і тих, які не розкладаються, приміром, пластику», – пояснив координатор проекту, проректор університету нафти і газу Максим Карпаш. 

Координатор проекту наголошує, що такі дослідження критично необхідні для оцінки економічної та інвестиційної привабливості побудови сортувальних ліній, сміттєспалювальних заводів, біогазових установок.

Лабораторне обладнання обійшлося у понад 40 тисяч євро.

Українські фахівці співпрацюють та переймають досвід в колег з Угорщини, Румунії та Словаччини.

«Бенефіціарами є румуни, зокрема, румунський університет, який надавав нам свої рекомендації та методики, а ми адаптували їх під українські реалії. Наша команда відвідала полігон у селі Рибне для відбору проб: паперу, біовідходів, скла, пластика», – розповідає учасниця проекту, доцентка кафедри екології Теодозія Яцишин.

ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування