08.07.2021 15:40

У червні Індекс продовольчих цін ФАО знизився після дванадцяти місяців неухильного зростання

версія для друку
08.07.2021 15:40

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) в червні 2021 року склало 124,6 пункти, що на 3,2 пункти (2,5 відсотки) нижче в порівнянні з травневим показником, але на 31,5 пункти (33,9 відсотки) вище показника за той же період минулого року. У червні рівень ІПЦФ знизився вперше після дванадцяти місяців неухильного підвищення. Це пояснюється зниженням цін на рослинні олії, зернові і, в меншій мірі, на молочну продукцію, який не змог компенсувати зростання котирувань м’яса і цукру.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в червні склало 129,4 пункти, що на 3,5 пункти (2,6 відсотки) нижче травневого показника, але на 32,7 пункти (33,8 відсотки) вище рівня червня 2020 року. Світові ціни на кукурудзу, які в травні досягли найвищого значення з січня 2013 року, в червні впали на 5,0 відсотки, проте як і раніше більш ніж на 72 відсотки перевищували показник за аналогічний період минулого року.

В Аргентині ціни на кукурудзу знизилися в результаті зростання пропозиції за рахунок нового врожаю, обсяги якого виявилися більшими, ніж очікувалося раніше. Незважаючи на втрати від посухи, в Бразилії поточний збір врожаю кукурудзи також надав знижувальний тиск на ціни.

У Сполучених Штатах Америки ціни на кукурудзу знизилися ближче до кінця місяця, коли завдяки випаданню опадів покращилися види на урожай в деяких регіонах країни. Що стосується інших фуражних зернових, то в червні також знизилися світові ціни на ячмінь і сорго (відповідно, на 2,2 і 4,9 відсотки).

Світові ціни на пшеницю в червні скоротилися незначно (на 0,8 відсотки), проте як і раніше перевищували минулорічний показник більш ніж на 31 відсоток. Сприятливий загальносвітової прогноз, а також поліпшення видів на урожай в багатьох ключових країнах-виробниках нівелювали тенденцію до підвищення цін, обумовлену посушливої ​​погодою в Північній Америці. Світові ціни на рис в червні також знизилися, досягши найнижчого значення за п’ятнадцять місяців, при цьому високі транспортні тарифи і дефіцит контейнерів продовжували стримувати експортні продажі.

ІЦ УАК за матеріалами fao

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування