25.07.2019 16:45

У Бразилії експорт цукру зменшився до 5-річного мінімуму

версія для друку
25.07.2019 16:45

У липні в портах Бразилії черга на відвантаження цукру впала до мінімуму за останні п'ять років, оскільки заводи утримуються від експорту цукру на тлі несприятливих світових цін.

Про це повідомляє Reuters.

За даними агентства Williams, очікується, що в липні в бразильських портах на судна буде завантажено близько 745 тис. т цукру, що на 28% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Цей обсяг на 63% менший, ніж у липні 2017 року, що вважається роком "нормального" виробництва цукру в Бразилії.

«Світовий попит на цукор не впав, він навіть трохи збільшився. Але існує велика конкуренція. Бразильські заводи повинні були б продавати дуже дешево, щоб підтримувати обсяги, але вони не хочуть цього робити», — коментує ситуацію Хуліо Марія Борхес, консультант по цукру та етанолу в JOB Economia.

Із травня бразильська валюта зросла майже на 10% по відношенню до долара, що ще більше знизило стимули для експорту цукру, наголошує Борхес.

«Багато заводів продовжують фокусуватися на виробництві етанолу, який швидко дає гарні прибутки. Вони чекатимуть кращих цін для виробництва та експорту цукру», — стверджує Жоау Паулу Ботельйо, аналітик по цукру та етанолу в INTL FCStone.

Очікування більш високого рівня виробництва цукру в Бразилії в нинішньому сезоні не виправдалися. Частка виробництва або розподілу тростини між цукром та етанолом на заводах залишається дуже подібною до минулого року, коли заводи виділили лише 36% тростини для виробництва цукру (рекордно низький рівень).

За даними бразильської галузевої групи Unica, на даний момент частка тростини, яка направляється на виробництво цукру, становить всього 34,7%.

ІЦ УАК за матеріалами УКРЦУКОР 


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування