19.09.2023 13:55

У Болгарії фермери перекрили дороги через дозвіл на імпорт агропродукції з України. Прем’єр назвав їх «терористами»

версія для друку
19.09.2023 13:55

Цими вихідними стало відомо, що болгарські фермери відмовилися зустрічатися з Прем'єр-міністром країни Ніколаєм Денковим, для обговорення рішення скасувати заборону на імпорт української агропродукції.

Як передає Укрінформ, про це повідомило BNR.

"Фермери незадоволені рішенням депутатів скасувати заборону на імпорт української агропродукції, надіслали листа Прем'єр-міністру Ніколаю Денкову, у якому заявили, що відмовляються з ним зустрічатися", - йдеться у повідомленні.

Раніше Прем'єр-міністр запросив їх на зустріч, що мала відбутися в суботу, за день до початку анонсованих ними масових протестів.

Денков знову заявив про підтримку рішення парламенту щодо імпорту українського зерна. Він підкреслив, що в його країни немає проблем з імпортом трьох з чотирьох зернових з України, за винятком соняшнику та нерафінованої рослинної олії. Тому держава була готова підтримати виробників, які постраждали б від відновлення імпорту.

За словами прем'єр-міністра, вимоги аграріїв є загальними, не стосуються їхніх реальних проблем і дуже далекі від реальності.

 

Прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков назвав «терористами» фермерів, які готуються до протестів через відмову країни забороняти імпорт зерна з України.

Про це повідомило Sofia globe.

"В останні два дні вони (фермери – ред.) почали поводитися як терористи. Вони використовують неправдиві аргументи, висувають вимоги зараз, щоб щось відбулося негайно. Я не веду переговори з терористами", - сказав Денков.

Він зазначив, що запланована акція протесту "починає набувати політичного характеру - і з проханнями про підтримку партій, і з тим, що деякі люди, які її очолюють та організовують, близькі до певних політичних фігур".

Глава уряду зазначив, що очікує від виробників зерна, що вони сядуть за стіл переговорів і будуть говорити по суті.

Також Денков додав, що рішення про зняття заборони на імпорт з України пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику було правильним.

 

У Болгарії фермери перекрили дороги через дозвіл на імпорт агропродукції з України

Болгарські фермери та власники переробних підприємств зранку 18 вересня заблокували транспортні розв’язки та дороги, протестуючи проти рішення парламенту не продовжувати обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня, пише Forbes Bulgaria.

Представники 26 галузевих організацій оголосили безстроковий загальнонаціональний протест. 

Вони вимагають продовження заборони на імпорт соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку з України, а також введення заборони на імпорт нерафінованої олії, свіжих і заморожених фруктів та овочів, молока та молочних продуктів, мʼяса та мʼясопродуктів, живих тварин, меду та продуктів бджільництва з України, а також посилення контролю за походженням, якістю та безпечністю сільськогосподарської продукції, що імпортується в країну.

Представники аграріїв також вимагають виплатити фермерам компенсацію за збільшення виробничих витрат через війну в Україні до 30 вересня цього року та зняти обмеження на розмір допомоги.

Протестувальників на переговори запросив міністр сільського господарства Кирил Витєв. За його словами, будуть проведені переговори з Києвом, щоб експорт до Болгарії було затримано до повного уточнення продукції, кількості та механізмів ліцензійних режимів.

Премʼєр-міністр Микола Дєнков заявив, що фермери наразі виходять з вимогами, які вирішені, або з тими, які не можуть бути вирішені, тому що встановлюються терміни, які неможливо виконати. За його словами, деякі з вимог стосуються рішень Єврокомісії й уряд Болгарії не може їх скасувати, бо «потрібно дотримуватися правил».

 

Нагадаємо, парламент Болгарії підтримав скасування заборони на агроімпорт з України

 

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу та Forbes Україна

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування