26.04.2023 15:09

Триває щорічна планова кампанія протиепізоотичних заходів на пасіках

версія для друку
26.04.2023 15:09

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2008 року № 413 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять ветеринарну практику, за здійснення обов'язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та розмірів їх оплати» визначено, що лабораторно-діагностичні дослідження на американський гнилець, європейський гнилець, нозематоз, акарапідоз, вароатоз проводяться коштом державного бюджету (безоплатно).

Зразки відбираються у кількості 10% від наявних бджолосімей відповідно до Правил відбору зразків патологічного матеріалу, крові, кормів, води та пересилання їх для лабораторного дослідження. При цьому лабораторні дослідження на вароатоз, нозематоз, акарапідоз проводяться мікроскопічним методом і не потребують специфічних засобів лабораторної діагностики, специфічних реагентів, діагностикумів та тест-систем.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про бджільництво», ветеринарно-санітарне обслуговування бджільництва здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем власниками пасік чи пасічниками (клінічний огляд бджолосімей та відбір зразків).

Відбір зразків для лабораторних досліджень в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів до 15 травня поточного року проводиться безкоштовно, а тому виставляти власнику пасіки рахунок для оплати за виклик спеціаліста ветеринарної медицини Держпродспоживслужби є неправомірним.

Держпродспоживслужба розробила алгоритм дій (інфографіка) на що орієнтуватися пасічникам.

З графіком проведення планових протиепізоотичних заходів на пасіках можна ознайомитись на сайті територіальних органів Держпродспоживслужби у вашому регіоні з 25.04.2023.

Довідково:

1. Сплата коштів за проведення клінічного огляду бджолосімей відбувається відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96.

2. Кошти сплачуються лише за ту кількість бджолосімей, яка була фактично оглянута спеціалістами Держпродспоживслужби. 

3. Клінічний огляд бджолосім’ї включає в себе візуальний огляд спеціалістом ветеринарної медицини гнізд бджіл (в середині вулика), їх розплоду – 2-3-х стільників (рамок), спостереження за їх поведінкою з метою виключення або встановлення підозри на інфекційні, паразитарні чи незаразні хвороби.

4. У випадку якщо фахівці Держпродспоживслужби не мають відповідних навичок поводження з бджолами для проведення клінічного огляду самостійно, такий огляд можна провести під контролем пасічника.

Сплата коштів за проведення фахівцями Держпродспоживслужби клінічного огляду бджолосімей відбувається відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96.

Наказом визначено, що розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, розраховуються виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня календарного року.

Також повідомляємо, що розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби визначені без урахування податку на додану вартість, який справляється відповідно до Податкового кодексу України і є однаковими для всіх регіонів України.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2023 року становить – 2684 грн.

Таким чином, на сьогодні вартість клінічного огляду бджолосімей без урахування ПДВ становить: 

  • 1-10 бджолосімей – коефіцієнт  0,02137 (57,35 грн за бджолосім’ю);
  • 11-20 бджолосімей – коефіцієнт 0,25698 (689,73 грн за пасіку);
  • 21-50 бджолосімей – коефіцієнт 0,31408 (842,99 грн за пасіку);
  • 51-100 бджолосімей – коефіцієнт 0,35977 (965,62 грн за пасіку);
  • за кожні наступні 100 бджолосімей – коефіцієнт 0,28553 (766,36 грн).

ІЦ УАК за матеріалами ДПСС

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування