07.12.2017 14:21

«Треба карати не тільки рейдерів, які скоїли злочин, а й тих, хто покриває ці злочини», - Леонід Козаченко

версія для друку
07.12.2017 14:21

Таку думку висловив у статті Opinion, присвяченій проблемі земельного рейдерства, народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко.

«Рейдери не сплять, – розповів  Леонід Петрович. – Вони спочатку зупинилися, хотіли побачити, чи буде розкрито хоча б один злочин, чи буде хоч одного рейдера покарано. З першого засідання урядової комісії з протидії рейдерству я казав, що треба карати не тільки рейдерів, які скоїли злочин, а й тих, хто покриває ці злочини. І якби була відчутна боротьба з цими злочинами, то і не було б такого масового рейдерства. А воно триває. І до цього причетні не тільки рейдери, а й представники силових структур. Треба покарати хоча б одного-двох».

Леонід Козаченко переконаний, що мораторій на продаж с/г земель на проблему рейдерства суттєво не вплине: «Багато рейдерів захоплюють не землю, а підприємства, майно громадян тощо. І це жодним чином не пов’язано з ринком землі. Треба просто наводити лад у  державі і вдосконалювати законодавство. Готується дуже серйозний закон, який, на мій погляд, може суттєво вплинути на стан справ. Але навіть при відсутності цього закону, який посилює відповідальність за незаконну реєстрацію, застосування силових структур із зброєю (не державних, а якихось невідомих, приватних), чинне законодавство достатнє, щоб ситуацію утримувати не такою, якою вона є нині. Якщо порахувати у відсотках всі проблеми, пов’язані з рейдерством, то, можливо, мораторій на землю, становить лише 5%  проблем. 95 % – це інші питання, які треба вирішувати».

За словами президента УАК, слід розв’язати чимало важливих питань. Для їх урегулювання знадобиться півроку, а то й рік. Зокрема, треба створювати іпотечний банк та органи, які займатимуться організацією купівлі-продажу і контролем за цим процесом, доформувати земельний кадастр, ухвалити підзаконні акти. І реально все це зробити впродовж наступного року, щоб ринок землі запрацював вже з 1 січня 2019 року. Леонід Козаченко розуміє фермерів, які протестують. Утім, за його словами, дві третини шляху вже пройдено.

«Залишилася ще третина, – запевнив Леонід Петрович. – Може, комусь це вигідно, тому що, пройшовши цей шлях, ми унеможливили б величезну кількість різноманітних оборудок, пов’язаних із корупцією. У нас ще є час до кінця року. Можемо сісти ще раз, двічі чи скільки треба за стіл, але головне не сісти і говорити, а робити.

Якщо ми це зробимо, то скажемо фермерам: «Хлопці, не виходьте з 1 січня. Дивіться, із третини шляху ми за місяць уже половину подолали. Ще трішки залишилося. У січні, після різдвяних свят, з вами зустрінемося, доробимо, в лютому проголосуємо і почнемо рухатися далі». Це абсолютно реально. Якщо ж цього не робити, то фермери можуть дійсно виходити на різні демонстрації. Хотілося б, щоб усі зустріли Різдво в спокої і думали, що робити далі, щоб максимально використати потенціал нашого аграрного сектору».

 

ІЦ УАК за матеріалами opinion

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування