01.03.2024 16:39

«Транспортний безвіз» з Туреччиною діятиме щонайменше до завершення війни

версія для друку
01.03.2024 16:39

Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України провела засідання Змішаної комісії з перевезень з Міністерством транспорту й інфраструктури Туреччини. Результат роботи – продовження лібералізації вантажних перевезень. «Транспортний безвіз», або ж лібералізація вантажних перевезень з Туреччиною, включає двосторонні вантажні перевезення та перевезення транзитом.

«Вдячний турецьким колегам за конструктивну співпрацю для розвитку економік обох країн. Продовження лібералізації вантажних перевезень – це приклад ухвалення рішень на основі цифр і реальних показників щодо позитивного впливу на ринок двосторонніх перевезень. З усього експорту, що ми поставляємо до Туреччини, близько 15% – автомобільним транспортом. Турецькі компанії імпортують до нас саме автомобільним транспортом майже 60% з усього обсягу товарів», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Таким чином для виконання вантажних і транзитних перевезень не потрібно дозволів. Домовленості включають бездозвільний проїзд для порожнього вʼїзду вантажівок. Відповідне рішення зафіксоване протоколом засідання.

Крім цього, вдалося збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення в/з третіх країн на одну тисячу – до 3500.

«Важливу увагу у питанні співпраці з Туреччиною ми також приділяємо перевезенням пасажирів. У рамках реформи міжнародних автобусних перевезень ми верифікуємо всі автобусні маршрути, щоб мати актуальну мережу та дати можливість бізнесу відкривати нові. Ведемо роботу щодо можливостей виконання нерегулярних перевезень – домовились про 400 дозволів на такі поїздки. Найближчим часом частина цих дозволів буде доставлена до України для видачі перевізникам», – наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Довідково. Лібералізація вантажних перевезень, тобто можливість виконувати перевезення без потреби у спеціальних дозволах доступна до 35 країн, включно з країнами Європейського Союзу. Лише минулого року команді Міністерства відновлення вдалось домовитись про таку можливість з Норвегією, Північною Македонією та продовжити відповідну угоду з Молдовою.

 

Також на тему Туреччини:

Зеленський припустив, що Ердоган може допомогти Україні відкрити море на Миколаївщині.

Президент Туреччини Таїп Реджеп Ердоган може посприяти відновленню судноплавства із портів у Миколаївській області.

Таку думку висловив Президент України Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками форуму «Україна. Рік 2024», який відбувся у неділю 25 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вважаю, що президент Ердоган може нам допомогти відкрити море на Миколаївщині. Знаю, що Туреччина обговорювала із генсеком ООН Антоніо Гутеррешем можливості вільного судноплавства у Чорному морі. Ми готові до такої розмови. Вважаємо, що це питання на першому інавгураційному саміті може бути вирішене», - сказав Зеленський.

Водночас він зазначив, що Україна зараз не шукає альтернативи уже працюючому зерновому коридору, хоча й буде рада його розширенню.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури й Укрінформу

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування