13.01.2020 16:10

Торгівля України з Іраном зупиняється через військовий конфлікт — Козаченко

версія для друку
13.01.2020 16:10

Військовий конфлікт США та Ірану, що був спровокований убивством іранського генерала Касема Сулеймані (Gen. Qassem Soleimani), позначиться не тільки на стосунках цих двох країн, а й на всій світовій спільноті.

Через загострення цього конфлікту низка країн працюватиме у жорсткому форматі, бо  відбудеться велика військова ескалація на Близькому Сході. Тепер торгівля з цією країною зменшиться ще більше, у тому числі, й з Україною. Певне скорочення торгівлі між Україною та Іраном уже було відмічене у 2018 році, а торік ця тенденція посилилася. 

Про це Agropolit.com розповів президент «Української аграрної конфедерації»Леонід Козаченко.

«Наразі експорт продовольства призупиняється через цю ситуацію з військовим напруженням. Бізнес-партнери з України дуже збентежені, бо дехто з них уже підписав контакти, вклався у це і потрібно поставляти. Тобто будуть збитки», — каже експерт.

За словами Леоніда Козаченка, найбільше поставок до Ірану здійснюється з України за такими групами товарів: кукурудза, ячмінь, пшениця, олійні та інше. Оскільки на іншому боці конфлікту знаходяться США, то Україні буде особливо важко співпрацювати з Іраном, як з політичних, так і з безпекових міркувань.

«Щодо міжнародних ринків, то неможливість Іраном купувати агропродукцію на глобальному ринку призведе до надлишку продукції. Особливо, в частині зернових. Традиційно для цього періоду ціни на зернові мали б уже зростати, бо сезон збирання завершився. Втім, через фактор Ірану зростання на зернові на міжнародному ринку може призупинитися», — припускає Леонід Козаченко.

ІЦ УАК за матеріалами Kurkul

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування