30.03.2015 11:12

ТОП-10 скромних багатіїв світу

версія для друку
30.03.2015 11:12

Люди звикли сприймати мільярдерів, як таких, що витрачають неймовірні суми на машини, яхти, літаки, вілли, подорожі та зовнішній вигляд. Однак, не всім відомо, що деякі багатії здатні носити на роботу  бутерброди з дому (згадайте, як проходить ваша обідня перерва, в якому кафе?), або контролювати витрати туалетного паперу в офісі.

 

 

1. Девід Черітон, професор Стенфорду

Статок: $ 3 млрд

Професор Стенфорду і засновник компанії Arista Networks став одним з перших інвесторів Google - після того, як Ларрі Пейдж і Сергій Брін продемонстрували йому демо свого продукту у 1998 році, їм був виписаний чек на $ 100 тис.

Згодом ця інвестиція повернулась до професора мільярдами, але Черітон не любить, коли про нього говорять, як про мільярдера. У 2006 році в одному з інтерв'ю він так описав своє ставлення до багатства.

"Мене взагалі ображають подібні епітети. Всі ці люди, які будують собі будинки з купою спалень і ванних кімнат, з ними реально не все в порядку".

Черітон водить Volkswagen Vanagon 1986 року випуску, живе в одному і тому ж будинку в Пало-Альто ось вже 30 років, і стверджує, що навіть заварює чайні пакетики не по одному разу. У 2012 році він, правда, трохи змзрадив собі і купив Honda Odyssey - "для дітей".

2. Чарльз Ерген, голова правління Dish Network

Статок: $ 16,3 млрд

Про скромність та економність Ергена ходять легенди. Подейкують, що 10 років десять тому він навіть наполягав на тому, щоб всі рахунки, що приходять в Dish, неодмінно проходили через його "візу", незалежно від суми в них.

Він не ходить на обід в кафе - в його сумці завжди лежить бутерброд, принесений з дому, і пляшка Gatorade, а в поїздках, до недавнього часу, він не селився в одномісний номер, а розділяв кімнату з колегами. Найкраще Чарльза Ергана характеризує фраза з інтерв'ю The Financial Times:

"Моя мати виросла під час Великої депресії. Так що у мене і думки немає купити собі стіл з червоного дерева".

3. П'єр Омідьяр, засновник eBay

Статок: $ 8,1 млрд

Омідьяр став мільярдером, коли eBay провів IPO в 1998 році, але відтоді його спосіб життя особливо не змінився.

У розмові з Forbes він описував свої емоції від усвідомлення того факту, що став багатієм:

"Ми пропустили стадію "просто багатії" і одразу перейшли на рівень "нечуване багатство". І в мене з'явилося таке відчуття, що, ну ок, тепер ми всі до дідька багаті, настільки, що я можу купити не просто дорогу машину, а всі дорогі машини, до яких тільки зможу дотягнутися. І коли ти розумієш, що дійсно можеш це зробити, дорогі машини втрачають будь-яку привабливість, такі покупки перестають приносити задоволення".

4. Девід Карп, засновник і CEO Tumblr

Статок: мінімум $ 200 млн

Блог-платформа Tumblr, яку Карп запустив в дуже молодому віці, була придбана Yahoo за суму, що перевищує $ 1 млрд, але це не змусило підприємця зрадити своїм звичкам. Єдине, що він дозволив собі в статусі багатія - велика квартира в районі Уільямсберг в нью-йоркському Брукліні. За чутками, він заплатив за неї $ 1,6 млн, але апартаменти досі стоять напівпорожніми.

У розмові з Forbes Карп так описав свій побут: "У мене немає книг, немає великої кількості одягу. Мене завжди дивувала звичка інших людей забивати свої житла різними речами".

5. Азім Премжі, голова правління Wipro Limited

Статок: $ 19,1 млрд

Один з найбагатших технологічних магнатів Індії ненавидить витрачати гроші. Він літає економ-класом, а по прильоту до Індії бере звичайне триколісне таксі до офісу Wipro.

Навколо нього шириться чимало чуток, і, якщо вірити одній з них, Премжі стежить за використанням туалетного паперу співробітниками і завжди нагадує їм вимикати світло, коли ті йдуть додому. Керівник однієї з технологічних компаній в Бангалорі сказав журналістам Businessweek, що "Дядя Скрудж в порівнянні з Премжі просто Сант-Клаус".

6. Марк Цукерберг, засновник і CEO Facebook

Статки: $ 32,4 млрд

Засновник найбільшої соцмережі входить до списку тих трьох багатіїв, у яких більше мільярдів на рахунку, ніж прожитих років. При всьому цьому Цукерберг вкрай скромний у своїх витратах. Раніше він водив Acura TSX, потім пересів на Volkswagen, і лише зовсім недавно в ЗМІ потрапила інформація про те, що підприємець вніс заставу у розмірі мільйона євро за двенадцатицілліндрову Pagani Huayra.

У 2011 році він виклав $ 7 млн ​​за будинок в Пало-Альто, але, як написали в Los Angeles Times, "навіть цей будинок буде відповідати духу його скромності". Зокрема, він точно не буде захаращений одягом, оскільки Цукерберг рідко носить щось, крім футболки.

7. Ян Кум, засновник WhatsApp

Статки: $ 6,8 млрд

Кум став мільярдером, після того, як його проект був проданий Facebook. Він народився в Києві, але  у шістнадцятирічному віці переїхав з родиною до США. Хлопчиком, Кум ніколи не купався в грошах. Після того, як йому вдалося досягти успіху, засновник WhatsApp не сильно змінив свій спосіб життя.

Характерний приклад - Кум наполягав на закритті угоди з Facebook до своєї поїздки до Барселони. Справа в тому, що квиток до Іспаніі він отримав безкоштовно, використавши бонусні милі авіакомпанії, і в разі запізнення, йому довелося б купувати новий квиток за гроші.

8. Тім Кук, CEO Apple

Статки: $ 400 млн

Кук у всі часи отримував найбільшу зарплатню порівняно з іншими керівниками компаній Кремнієвої долини, проте його спосіб життя говорить про інше. CEO Apple знаменитий своїм аскетизмом.

Навіть нерухомість у нього відносно недорога за мірками Долини - за кондо в Пало Альто він заплатив $ 1,9 млн.

"Я люблю нагадувати собі, звідки вийшов, скромний спосіб життя допомагає це робити. Для мене гроші не є хорошою мотивацією".

9. Тоні Хсі, CEO Zappos

Статок: близько $ 1 млрд

Заробивши великі гроші ще в 1999 році після продажу своєї компанії LinkExchange Microsoft за $ 265 млн, Хсі вирішив не розслаблятися, а почати розробляти нові проекти. За останні кілька років він інвестував $ 350 особистих мільйонів у те, щоб перетворити Лас-Вегас в технологічний хаб.

Ерік Мур, один з ранніх інвесторів Zappos так описує цього керівника:

"Те, що робить Тоні - це нестандартно, ненормально і незвично. Більшість людей просто не можуть зрозуміти, чому він все ніяк не виїде в далечінь в променях сонця, що сходить, з такими-то грошима".

10. Сергій Брін, співзасновник Google

Статки: $ 30,9 млрд

Перебування людини, що володіє декількома особистими літаками, у списку економних керівників, може здивувати. Однак, його інтерв’ю та відгуки оточення характеризують Бріна, як більш-менш скромного мільярдера. Він зізнається, що насправді не любить витрачати гроші.

У 2007 році в інтерв'ю він заявив: "Я навчився скромності від батьків і чудово себе почуваю без багатьох речей. Це дивно, але я досі ловлю себе на тому, що ненавиджу, коли бачу людей, які не доїдають обід. Ніколи нічого не купую, не подивившись на ціну. Я змушую себе бути не таким економним. Коли я був дитиною, я був щасливий, хоча у мене не було дуже багато чого".

Крім цього, Брін часто купує одяг у магазинах-дискаунтерах Costco, а також витрачає багато грошей на благодійність. У 2013 році підприємець зі своєю, тепер уже колишньою, дружиною Енн Войжіцкі, передав на ці цілі $ 219 млн.

ІЦ УАК за матеріалами Еспресо-ТВ

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування