Це більше на 8,2% ніж у 2016 року. Ріст цін став найвищим показником, починаючи з 2014 року, повідомляють у ФАО.
Тим не менш, індекс цін у грудні на продовольство знизився на 3,3% у порівнянні з листопадом 2017 року. Причиною стало падіння цін на рослинні олії і молочну продукції в останньому місяці року. Так, молочка здешевіла на 9,7%, через велику пропозицію на світовому ринку та пасивного попиту. А рослинна олія впала на 5,6%. Тут падіння відбулось через зростаючи запаси на пальмове масло в Малайзії та Індонезії. Проте, за рік індекс цін на молочку та рослинну олію зросли на 31,5% та 3% відповідно.
В Україні експорт олійних у поточному році на 1,2 млн тонн перевищив минулорічні показники, повідомили у Департаменті фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби. З початку поточного маркетингового року Україна експортувала понад 3,5 млн тонн олійних культур, що на 1,2 млн більше, ніж торік. Коли як, у 2016 році експорт олійних на аналогічну дату склав 2,3 млн тонн.
Цукор теж впав по рівню цін у грудні на світовому ринку на 4,1%. Трейдери очікують надлишкову пропозицію в цьому році. За весь рік ціни на солодкий продукт знизились, у порівнянні з 2016 роком на 11,2%, внаслідок хороших врожаїв у провідного виробника в світі – Бразилії. В Україні теж зросло виробництво. Станом на 9 січня в Україні вироблено 2,018 млн тонн цукру та перероблено 14,07 млн тонн цукрового буряку. В цьому сезоні працювало 46 цукрових заводів, проти 42 заводів в минулому. Але ця цифра ще не остаточна, повідомили в асоціації «Укрцукор». Ще чотири заводи продовжують виробничий сезон.
А ось ціни на зернові та м’ясо в світі, згідно індексу ФАО, залишаються стабільними.
«При цьому міжнародні котирування на пшеницю слабшали, а ціни на кукурудзу і рис росли. Індекс був на 3,2% вищим в 2017 році в порівнянні з 2016 роком, але на 37% нижчим порівняно зі своїм рекордним показником у 2011 році. Індекс цін на м’ясо ФАО трохи знизився в грудні, при цьому стабільна пропозиція зниження світових цін на яловичину. За рік субіндекс зареєстрував 9-відсоткове збільшення у порівнянні з аналогічним показником 2016 року», — повідомили в організації.
В Україні, за різними оцінками, врожай зернових 2018 року буде на рівні 60-65 млн. тонн. Експорт — 39-43 млн. тонн.
ІЦ УАК за матеріалами agroreview