26.11.2021 10:40

Технології та досвід розвитку АПК України для країн Центральної Азії

версія для друку
26.11.2021 10:40

Круглий стіл «Досвід України в розвитку аграрного комплексу за допомогою інноваційних технологій»: новий виток зовнішньоторговельних відносин між Україною та країнами Центральної Азії

В рамках Міжнародної агропромислової конференції «Asia Grains&Oils Conference in Qazaqstan», яка проходила 17-18 листопада 2021 року в Нур-Султані і стала однією з найбільших в Центрально-Азіатському регіоні, відбувся круглий стіл «Досвід України в розвитку аграрного комплексу за допомогою інноваційних технологій».

Участь у засіданні взяли представники казахстанських і узбекистанських компаній, зацікавлених у модернізації існуючих олійноекстракційних і зернопереробних підприємств або в будівництві нових заводів, логістичного бізнесу, а також галузевих асоціацій Казахстану і Узбекистану. Також на круглий стіл був запрошений Шейх Білал Хан, генеральний директор Міжнародної Ісламської асоціації харчової промисловості, який розповів учасникам про перспективи інвестування в розвиток аграрного комплексу як країн Центрально-Азіатського регіону, так і України.

Модераторами круглого столу виступили Алішер Махмудов, генеральний директор Центрально-Азіатського Торгового дому, і Олександр Александров, голова холдингу Vektor Company Group.

«Сьогоднішнє засідання – додаткова можливість поспілкуватися представникам агропромислового комплексу з України, Казахстану, Узбекистану та інших країн. Ми раді вітати сьогодні українських колег, які готові обмінюватися своїм досвідом. Напередодні конференції вже була зустріч української делегації машинобудівників і виробників обладнання з надзвичайним і повноважним послом Республіки Узбекистан в Республіці Казахстан, де обговорювалася можливість створення промислової кооперації. Сьогодні всі присутні можуть сформулювати свої запити, задати питання, щоб наш діалог був максимально корисним і продуктивним». Олександр Александров підкреслив, що Україна вже багато років має досить розвинені технології, щоб входити до ТОП-експортерів зернової та олійно-жирової продукції на світовий ринок.

«Ми раді тому, що нам вдалося досягти домовленостей з представниками узбекистанського і казахстанського бізнесу про подальше зміцнення і розвиток співпраці. Українські виробники обладнання готові запропонувати найкращі та сучасні рішення для олійно-жирових та зернопереробних підприємств Узбекистану та Казахстану, а також поділитися своїм досвідом у навчанні персоналу, підготовці професійних кадрів для роботи на новому обладнанні. Ми вже підготували програму розвитку і поділилися нею з галузевими організаціями та посольствами обох країн. Заплановано ряд заходів з обміну досвідом, в т.ч. технологічні і технічні бізнес-тури з метою відвідування українських заводів з виробництва обладнання, а також безпосередньо переробних підприємств», - сказав голова холдингу Vektor Company Group.

Делегація з України була представлена ІА «АПК-Інформ»,«Котлоенергопроєкт», холдингом VEKTOR Company Group, ПрАТ «Хорольський механічний завод», ТОВ  «ТАН», Грасо груп.

Очолили українську делегацію представники Посольства України в Республіці Казахстан в особі Сергія Павленка, радника з політичних питань, та Олега Кобзистого, радника з економічних питань.

«Ми бачимо великий потенціал для розвитку торговельних відносин між Україною, Узбекистаном і Казахстаном. Існуючий діалог, присутність представників українського бізнесу на даному майданчику і готовність взаємодіяти доводить, що ми можемо не тільки відновити бізнес-зв'язки, які були втрачені з різних причин, а й посилити значимість і роль кожної з країн на світовій арені», - підкреслив Сергій Павленко

Так, одним з ключових питань, які обговорювалися в ході круглого столу, стало розширення і зміцнення розвитку міжнародних взаємовідносин в олійно-жирової галузі та АПК в цілому між Україною та країнами Центральної Азії. Також приділялася велика увага питанням обміну досвідом між українськими галузевими фахівцями, науковими організаціями та інститутами, і безпосередньо діючими галузевими переробними підприємствами в Узбекистані та Казахстані. Питання дефіциту кваліфікованих кадрів в даних республіках на сільгосппідприємствах в цілому і олієдобувних заводах зокрема проходило червоною ниткою під час як конференції, так і круглого столу.

ІЦ УАК за матеріалами apk-inform

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування