17.01.2018 18:00

Технологія no-till сприяє снігозатриманню та забезпечує посіви необхідною кількістю вологи навесні

версія для друку
17.01.2018 18:00

Використання технології no-till зменшує швидкість танення снігу і поверхневе стікання талої води, що у свою чергу забезпечує культури необхідною кількістю вологи навесні. У традиційній технології, щоб створити надійний сніговий покрив необхідно виконати цілий комплекс заходів, у  технології no-till всі ці заходи не потрібні.

Рослинні залишки ефективно затримують сніг на полях. Швидкість танення снігу на полях за технологією no-till набагато нижча, оскільки ґрунт повільніше прогрівається під шаром снігу і рослинними рештками. Температура підвищується поступово, і тала вода встигає всмоктатися в ґрунт.

Разом з тим, під рослинними залишками ґрунт промерзає на меншу глибину і не так сильно, як на полях,  де застосовують традиційні технології обробітку.

На сьогоднішній день питання ефективного використання снігових ресурсів стоїть досить гостро. Складним і витратним цей процес виглядає в технологіях із застосуванням обробки ґрунту, і максимально простим його робить технологія no-till.

Рекомендації з ефективного снігозатримання досить прості: використовувати прямий посів, а при збиранні робити максимально високий по можливості зріз.

У результаті, стерня і стебла будуть затримувати сніг на  полях, а волога від танення снігу буде максимально ефективно використовуватися. Також, застосовання технології no-till перешкоджає розвитку водної ерозії ґрунтів.

Рослинні рештки є максимально ефективним природним засобом снігозатримання, які зменшують швидкість танення снігу, зменшують поверхневий стік, сприяють накопиченню вологи в ґрунті.

 

ІЦ УАК за матеріалами superagronom

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування