На сьогоднішній день під систему no-till припадає 6,8% ріллі у світі. При цьому, для багатьох аграріїв, особливо американських, система no-till стала уже своєрідною субкультурою.
Тенденція до використання ґрунту no-till у у більшій мірі спричинена ерозією ґрунтів, яка щорічно призводить до втрат врожаю у розмірі 1,7 млрд тонн.
Адепти no-till переконані, що ерозію ґрунтів спричиняє саме механічний обробіток і повернути їх до нормального стану неможливо навіть вносячи велику кількість азоту та інших поживних речовин, які більше того, потрапляючи у ґрунт завдають шкоди водним ресурсам планети.
Сільське господарство в стилі no-till розвивається вже понад півстоліття. При чому, за останні 10 років no-till перетворився на свого роду сільськогосподарську субкультуру і як вважають її прихильники, припинення обробітку — це лише початок цілої низки практик та технологій, які дозволяє впроваджувати no-till. Вони переконані, що саме нульовий обробіток спроможний повертати до життя ґрунтові екосистеми грибків, утримувати воду та органічні речовини, а також засвоювати вуглець.
ІЦ УАК за матеріалами superagronom