05.03.2021 16:27

Світове виробництво пшениці може досягти рекордних 780 млн тонн

версія для друку
05.03.2021 16:27

За попередніми прогнозами ФАО, світове виробництво пшениці в 2021 році може досягти нового рекорду в 780 млн тонн: очікуване відновлення виробництва в Європейському союзі дозволить з лишком компенсувати обумовлене погодними умовами зниження виробництва в Російській Федерації.

Про це повідомляється у звіті ФАО.

Поточний прогноз ФАО щодо виробництва зернових у 2020 році в світі було збільшено на 17 млн ​​тонн у порівнянні з його лютневим значенням. На даний час він складає 2 761 млн тонн, що на 1,9% вище рівня минулого року. Коригування прогнозу було проведене з урахуванням очікуваного збільшення світового виробництва пшениці на 7,5 млн тонн. На коригування прогнозу вплинули опубліковані офіційні дані по Австралії, Європейському союзу (ЄС), Казахстану та  РФ.

Дані щодо обсягів виробництва фуражного зерна в світі також були переглянуті в бік підвищення на 6,9 млн тонн. Тут основну частку приросту забезпечила Західна Африка, де, згідно з останньою офіційною інформацією, обсяг виробництва кукурудзи перевищив попередні прогнози, а також ЄС, який підвищив прогноз обсягів виробництва кукурудзи в Румунії, де урожай виявився вище очікуваного. Перегляд у бік збільшення даних по світовому виробництву ячменя обумовлений більш високими врожаями в Австралії і РФ, що також сприяло зростанню оцінок з виробництва фуражного зерна в цілому.

Згідно з оновленим прогнозом, в сезоні 2020-2021 років ФАО чекає на зростання споживання зернових у світі на 2% до 2766 млн тонн, а також збільшення обсягів світової торгівлі зерновими на 5,5% до 464 млн тонн.

ІЦ УАК за матеріалами agrotimes


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування