Запуск міжнародного проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» сприятиме комплексному економічному зростанню шляхом розвитку сільських територій та аграрного сектору в цілому. Офіційне відкриття Проекту відбулося в рамках серії міжнародних форумів і виставок, які проходять з 21 по 23 лютого на території "КиївЕкспоПлази".
«Один із пріоритетів Мінагрополітики – розвиток сільських територій. Завдяки реалізації проекту збільшиться обсяг інвестицій, з’являться нові робочі місця для сільського населення. Тим самим, покращиться їх добробут», - заявив Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.
Проект USAID працює над зниженням бар’єрів для бізнесу, формуванням кращих умов для діяльності малих і середніх аграрних підприємств. Серед важливих завдань - забезпечити можливості для працевлаштування сільського населення та привабливі умови проживання в сільській місцевості України.
Також важливим напрямом роботи Проекту є підвищення конкурентоспроможності української аграрної продукції, впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності, доступ національних сільгосптоварів до нових експортних ринків ЄС.
Крім того, Проект націлений на створення прозорих нормативно-правових засад функціонування ринку землі, а також впровадження реформ, які дозволять залучити кошти до модернізації систем зрошення земель.
«Співпраця України та США триває вже понад 25 років. В рамках цього партнерства на сьогодні вже діє 4 програми підтримки розвитку агросектору. Сподіваюсь, що нова програма Проекту посилить вже існуючі результати та призведе до нових», - відмітив Міністр.
У офіційному відкритті Проекту взяли участь Посол США Марі Йованович, представники посольства Нідерландів та Німеччини, депутати Верховної Ради України, керівники профільних галузевих асоціацій та учасники форумів.
Довідково:
Період реалізації Проекту «Підтримка розвитку сільського господарства та сільських територій»: 7 серпня 2016 року – 3 липня 2020 року.
Загалом, в рамках співпраці USAID на сьогодні діє 4 програми підтримки розвитку агросектору:
ІЦ УАК