27.05.2020 15:50

Стало відомо скільки коштує перша українська черешня

версія для друку
27.05.2020 15:50

Незважаючи на весняні заморозки і несприятливі погодні умови, сезон черешні в Україні почнеться без запізнень. На цьому тижні на український ринок вже надійшли перші партії черешні ранніх сортів з Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Закарпатської областей.

Продажі вітчизняної черешні почалися в той же період, що і роком раніше, і на даний момент реалізація ведеться виключно дрібним оптом за ціною 55-70 грн/кг, залежно від якості. При цьому, виробники кажуть, що більш значні обсяги вітчизняної черешні надійдуть у продаж не раніше початку червня, якщо дозволять погодні умови.

"Варто зазначити, що багато виробників черешні відчувають занепокоєння через дощі, які спостерігаються зараз по всій території України з початку тижня. Настільки рясні опади можуть згубно позначитися як на обсягах збору ягоди, так і на її якості."

Як ми вже говорили, в поточному сезоні ситуація вже ускладнена тим, що черешневі сади істотно постраждали від весняних заморозків, внаслідок чого валовий збір буде набагато нижче торішнього.

Дані заморозки вже привели до 90% втрати ранніх сортів черешні та негативно позначилися на майбутньому врожаї пізніх сортів, а якість ягоди, яка на даний момент надходить у продаж, оцінюється нижче середнього”, – прокоментував ситуацію Олександр Хорєв керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти”.

 

Роком раніше перші поставки черешні на ринок почалися практично в такий же період, як і в цьому сезоні. При цьому ціна на ягоду озвучувалася в діапазоні 35-40 грн/кг, що в середньому на 39% дешевше, ніж на даний момент.

ІЦ УАК за матеріалами Seeds


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування