31.07.2024 09:21

США радять починати не з підвищення податків

версія для друку
31.07.2024 09:21

Сполучені Штати заохочують уряд України збільшувати прибутки в першу чергу шляхом реформування митниці і боротьби із сірими ринками.

Про це заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на брифінгу в Києві, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

Спецпредставниця зауважила, що уряду України вирішувати, звідки брати доходи, вона ж із послом США Бріджит Брінк пропонувала зосередитися не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі із сірими ринками.

«У вас є доходи, яких ви не отримуєте і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому», – сказала Пріцкер.

Вона зазначила, що пропонувала реформу митниці шляхом цифровізації, що дало б змогу запобігти будь-якій корупції.

«На сірих ринках сигарет, алкоголю або електроніки, яка може бути продана на великому ринку, також є величезне джерело прибутку. І тому ми заохочували український уряд зосередитися на цьому в першу чергу», – пояснила спецпредставниця США.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 18 липня схвалив законопроект про зміни у держбюджет на 2024 рік з підвищенням видатків на 500 млрд і зміни до Податкового кодексу на 140 млрд грн.

 

Крім того, Пенні Пріцкер назвала 5 фундаментальних змін економічного відновлення України.

Спецпредставниця США з економічного відновлення України назвала умови, які паралельно з реформами мають підштовхнути розвиток економіки.

Про це вона розповіла журналістам під час останнього на посаді візиту до України, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Пенні Пріцкер, яка обіймає посаду спецпредставниці від вересня минулого року, вважає, що Україні та її партнерам треба визначити пріоритетні напрямки, зміни у яких  здатні "перетворити на реальність" західне бачення шляхів економічного відновлення України.

Вона виділила 5 напрямків, за якими Захід має допомогти Україні змінитися.

По-перше, вона вважає пріоритетним розвиток спроможностей української держави для створення проєктів, які будуть цікаві західним донорам та інвесторам.

За її словами, необхідно створити механізм "міжвідомчого планування за допомогою (західних) експертів, які працювали б поруч з українцями… для створення єдиного пріоритизованого конвеєра проєктів з відновлення". Це має призвести до появи сотень і навіть тисяч проєктів, на які наявні кошти.

По-друге, необхідно прискорити реформи, необхідні не лише для приваблення інвесторів, а й для вступу до ЄС і НАТО.

По-третє, не можна обмежуватися роботою над вилученням 50 млрд доларів російських заморожених активів, а треба шукати інші джерела фінансування.

Четверте, необхідно "оживити ринки страхування, перестрахування, фондовий та  банківський ринки".

П’ятий пріоритет – "повернути додому ветеранів, внутрішніх переселенців та біженців, навчити їх тому, що необхідно для відновлення, і повернути на ринок праці", – зазначила вона.

"Якщо виконати 5 ключових задач – це сформує фундамент для потужного плану економічного відновлення і прокладе шлях до процвітання", – наголосила Пенні Пріцкер.

Крім того, вона повідомила, що Україна отримає найближчими тижнями $3,9 мільярда від США.

 

ІЦ УАК за матеріалами КМУ, Укрінформу та ЄП

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування