15.10.2019 17:45

США і Китай наблизилися до торгової угоди

версія для друку
15.10.2019 17:45

Вашингтон і Пекін близькі до завершення торговельної війни і можуть підписати угоду в найближчі п'ять тижнів, наголосив американський лідер.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон і Пекін підійшли до "значної першої фази" угоди з врегулювання спорів у торгівлі. Про це він розповів журналістам 11 жовтня за підсумками переговорів з віце-прем'єром Держради КНР Лю Хе, повідомляє ТАСС.

Як зазначив американський лідер, договір буде оформлений через три тижні і завершений до саміту організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) в Чилі в середині листопада.

Перша фаза операції охоплює питання, пов'язані з інтелектуальною власністю, фінансовими послугами, закупівлями сільськогосподарської продукції у США на 40-50 мільярдів доларів.

У свою чергу, віце-прем'єр Китаю Лю Хе заявив, що радий досягнутому результату. За його словами, Пекін і Вашингтон досягли значного прогресу.

Нагадаємо, торговельні спори між Вашингтоном і Пекіном тривають з літа 2018 року.

Тоді Вашингтон ввів мита на рівні 25% на імпорт 818 видів товарів з Китаю загальним обсягом 34 мільярди доларів на рік. Пекін прийняв аналогічне рішення.

З цього моменту сторони неодноразово проводили переговори і відзначали прогрес, проте в результаті знову дзеркально підвищували тарифи.

Раніше МВФ закликав Китай і США швидше укласти торговельну угоду, щоб не підірвати світову систему торгівлі.

ІЦ УАК за матеріалами Korrespondent


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування