21.11.2022 11:50

Спадкоємець "Нібулона" Андрій Вадатурський: Я не батько, у мене інший стиль управління і розуміння бізнесу

версія для друку
21.11.2022 11:50

Що відбувається з одним з найбільших аграрних підприємств країни після трагічної загибелі засновника Олексія Вадатурського, як війна вплинула на "Нібулон" та яким бачить його майбутнє новий керівник.

В одному з останніх інтерв’ю Олексій Вадатурський жартував, що якби йшов на домовленості з усіма владами, що були в Україні, у "Нібулона" було б уже два десятки співвласників.

Приблизно те саме старший Вадатурський казав автору і десять років тому, коли на його бізнес зазіхав Юрій Іванющенко – один з найближчих соратників Віктора Януковича, якому у 2010-2011 роках віддали на відкуп аграрне міністерство. 

Тоді над сім'єю Вадатурських нависла дуже серйозна загроза втрати бізнесу або значної його частки, але компанія де-юре власників не змінила й у підсумку зберегла контроль над підприємством.

Після втечі Януковича і подій на Майдані у 2014 році компанія буде продовжувати рости та нарощувати експорт зерна, а також створить потужний річковий флот і буде надалі розвивати інфраструктуру для перевезення сільгосппродукції по Дніпру.

Сам Олексій Вадатурський в публічних комунікаціях повністю перейде на українську, і не зважаючи на поважний вік, буде продовжувати керувати компанією. Як  і раніше, з максимальною залученістю в операційну діяльність.

Менше трьох місяців тому російські ракети обірвали життя незмінного директора і власника "Нібулона" та його дружини.

Він залишив по собі велику аграрну компанію із взірцевою репутацією, яка сьогодні конкурує з міжнародними трейдерами і є одним з найбільших експортерів зерна морем.

Перед спадкоємцем та нинішнім керівником компанії Андрієм Вадатурським стоїть непросте завдання – продовжити справу батька і пройти шторм війни з найменшою шкодою для "Нібулона".

Прямі втрати компанії від війни сягають 416 мільйонів доларів та 20 тис. га сільськогосподарських угідь, які зараз окуповані або стали непридатними. В розмові з ЕП він наголошує, що за усі роки компанія вклала близько 2 мільярдів доларів в інфраструктуру та логістику зернового експорту, і через війну все це зараз не працює. 

Напередодні ЕП поговорила з ним про те, як змінився "Нібулон" після трагічної загибелі її засновника, чи буде новий CEO змінювати систему управління, яких втрат зазнала компанія, і що буде із "зерновим коридором".

 

Повне інтерв'ю з Андрієм Вадатурським читайте за посиланням.

 

ІЦ УАК за матеріалами ЕП

 


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування