12.06.2020 14:45

Солодкі фрукти з кислими цінами - Наталія Зарицька

версія для друку
12.06.2020 14:45

Заступниця генерального директора Наталія Зарицька дала інтерв’ю «UA: Українському радіо» щодо ситуації на ринку овочів, фруктів і ягід.

Фінансові, погодні й поведінкові коливання впливають на такі продукти-індикатори суспільного настрою, як гречка, жито, цибуля та капуста. У цей перелік вже встигли потрапити й деякі фрукти та ягоди, наприклад, абрикоси, суниці та полуниці. Причиною цього стали аномальні погодні умови. Попри це Наталія Зарицька пояснила, що ще впливає на цінник: «Вартість насіння, добрив та логістики зазвичай формують ціну на продукт, а також ми маємо орієнтуватися, що відбувається на ринках у наших сусідів. Скажімо,  95% ранніх помідорів ми імпортуємо переважно з Туреччини, а яблука - з Польщі.»

«В травні ми мали ситуацію, коли овочі здорожчали на 15%, а фрукти на 20%. Наразі ціни дещо стабілізувались. Огірки і часник все ж дорогі, як для цього періоду»,- наголосила заступниця генерального директора. Решта овочів, порівняно з минулим роком, дешевша. А от фрукти значно здорожчали. 

ІЦ УАК  

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування