19.05.2017 10:59

«Солодка» посівна на фініші: результати сезону

версія для друку
19.05.2017 10:59

Географія посівів цукрових буряків в Україні дещо змінилася, зазначають в асоціації "Укрцукор". Якщо проаналізувати попередні результати посівної, виявиться, що деякі ферми все ж відмовилися від ідеї сіяти буряк.

Причина - падіння цін на світовому ринку цукру. Також свій внесок зробили і весняні заморозки, які зіпсували плани аграріїв  в період завершення посіву цукрових буряків. 

Станом на 15 травня в Україні 15 травня в Україні засіяно 308 тис. га цукрових буряків і це на 5% більше, ніж минулого року, зазначає аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Беззаперечним лідером за обсягами цьогоріч, традиційно, стала Вінницька область, де вже вдалося засіяти 57,4 тис. га, що на 2,6 тис. га більше ніж в минулому сезоні. Вінничина лідирує не лише за об’ємами посівних площ, а й за кількістю стабільно працюючих цукрових заводів – 7.

Також до трійки областей-лідерів цього року ввійшла Хмельницька область, яка випередила за обсягами посівів цукрових буряків Полтавську на 1000 га, вони мають на своїх полях відповідно 37,1 тис. га та 36,1 тис. га. Четвертою за посівними площами стала Тернопільщина – 26 тис. га.

Якщо порівнювати цьогорічний сезон із минулорічним то можна побачити, що найбільший ріст посівних площ відбувся на Черкащині та Сумщині, де аграріям вдалося наростити площі на 4,3-4,4 тис. га. Причиною такого різкого збільшення посівних площ стала перспектива запуску 2х заводів: Тальнівський цукровий завод ТОВ «Панда» на Черкащині, а також Велико-Жовтневого цукрового заводу в Білопільському районі – на Сумщині.

Значно більше цукрових буряків на ланах буде у Тернопільській та Львівській областях, стараннями сировинних служб компанії «Pfeifer&Langen» (ТОВ «Радехівський цукор») вдалося розширити площі на більш ніж 6 тис. га.

Лідерами за зменшенням посівних площ стали Полтавська та Кіровоградська область, де цьогоріч площі посівів цукрових буряків зменшились на 2,2-2,3 тис. га в порівнянні з минулим. На Кіровоградщині така ситуація виникла через сумніви щодо роботи в новому сезоні одного із цукрових заводів. Тоді як на Полтавщині зменшення посівних площ – це просто ротація в сівозміні агрохолдингу «Астарта-Київ».

Аналогічна ситуація в Миколаївській області, де відбулося зменшення на 1,1 тис. га за рахунок дотримання сівозміни та розширення сировинної зони на територію Херсонської області. Адже нещодавно британський інвестор, компанія ED&F Man, заявила про запуск першої черги іригаційного (зрошувального) комплексу в селі Киселівка, Херсонської області.

ІЦ УАК за матеріалами Agravery.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування