28.03.2023 16:32

СМПУ закликає до якнайшвидшого врегулювання проблем щодо торгівлі з Узбекистаном

версія для друку
28.03.2023 16:32

Наприкінці минулого тижня відбулася нарада, присвячена розгляду поточних торговельних відносин України та Узбекистану, організована Міністерством аграрної політики та продовольства України, яка пройшла під головуванням заступника Міністра Тараса Висоцького.

Участь у заході взяли Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Узбекистан Микола Дорошенко, представники Міністерства економіки України, харчових асоціацій та підприємств-експортерів. Спілку молочних підприємств України представляв виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур.

Тривогу експортерів викликає ситуація, яка склалася в торгівлі з Узбекистаном після введення в дію розпорядження Державного митного комітету про відміну преференційного режиму торгівлі з Узбекистаном 1 липня 2022 року. У відповідь на це, не дочекавшися пояснень української сторони про підстави для такого рішення, Узбекистан теж вжив відповідних заходів. Потерпілою стороною виявилися українські компанії експортери, які зазнають збитків і втрачають узбецький ринок, повернутися на який буде дуже важко.

Під час наради було обговорено можливі варіанти розв'язання проблеми. Всі учасники висловили підтримку тим зусиллям, яких зараз докладає Мінагрополітики та особисто заступник Міністра Тарас Висоцький для врегулювання цієї ситуації, яка шкодить українському бізнесу і має бути врегульована якнайшвидше.

ІЦ УАК за матеріалами СМПУ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування