18.09.2023 08:45

Словаччина доєднується до рішення Польщі щодо продовження ембарго на ввезення зерна

версія для друку
18.09.2023 08:45

Третя країна - Словаччина продовжить заборону на імпорт пшениці й інших товарів з України.

Про це повідомив прем'єр-міністр Словаччини.

Заборона діятиме до кінця року.

Уряд продовжив заборону на імпорт чотирьох сировинних товарів з України, включаючи пшеницю, кукурудзу, ріпак і насіння соняшнику. Це випливає із заяви прем'єр-міністра Людовіта Одора, яку надав TASR його прес-секретар Петер Маєр.

"Єврокомісія не продовжила заборону на імпорт чотирьох товарів з України, включаючи пшеницю, після 15 вересня, тому уряд вирішив заборонити їх імпорт на національному рівні. До кінця року і за тими ж чотирма товарами, тобто пшеницею, кукурудзою, ріпаком і насінням соняшнику. Ми повинні уникати надмірного тиску на словацький ринок, щоб залишатися справедливими і по відношенню до вітчизняних фермерів», — зазначив прем'єр-міністр.

Цей крок уряду також є відповіддю на такий самий підхід Польщі й Угорщини, сказав він. Одор підкреслив, що уряд Словаччини інтенсивно працюватиме з Європейською комісією та країнами-членами ЄС, щоб знайти загальноєвропейське та системне рішення навіть під час національної заборони імпорту чотирьох товарів. Він заявив про готовність уряду зняти заборону в такому випадку.

У Міністерстві сільського господарства і розвитку сільських районів Словацької Республіки додали, що рішення пов'язане із захистом внутрішнього ринку та є логічною реакцією на прогрес сусідніх країн, які приєднуються до односторонніх заборон на імпорт. "Заборона не поширюється на транспортування товарів через нашу територію, тим самим висловлюючи солідарність з Україною та розміщуючи її товари на цільових ринках", - заявили у міністерстві.

Нагадаємо, Єврокомісія не продовжуватиме ембарго на імпорт зерна з України, — оголошене рішення ЄК.

Польща продовжила ембарго на українське зерно.

Угорщина слідом за Польщею ввела заборону на український імпорт

ІЦ УАК за матеріалами aktuality.sk

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування