12.12.2017 14:51

Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних може привести до зниження посівних площ

версія для друку
12.12.2017 14:51

Прийняте Верховною Радою рішення про скасування відшкодування ПДВ при експорті олієнасіння соняшнику, сої та ріпаку може привести до скорочення посівних площ під олійними культурами в Україні через ймовірне зниження рентабельності їх виробництва. Про це заявив директор експортно-орієнтованої компанії «АПК Співдружність Україна» Олексій Гуйван.

«Важко сказати, наскільки невідшкодування ПДВ при експорті олійних культур може вплинути на ціни, але, очевидно, цим намагаються знизити внутрішню ціну закупівлі сировини. Відповідно, на продукти переробки подібне невідшкодування діяти не буде. В першу чергу, цей закон має на увазі збільшення обсягів переробки ріпаку та сої, оскільки основний обсяг насіння соняшнику в країні переробляється, а не експортується. Я як експортер вважаю, що це недобросовісна конкуренція, так як зняли відшкодування ПДВ з певних культур, в тому числі без будь-якого обговорення з виробниками, які в першу чергу постраждають від цих нововведень. Саме у виробника даний закон забирає частину грошових коштів, з огляду на те, що є нюанси адміністрування ПДВ», — пояснив він.

За словами експерта, є сумніви щодо того, що дана ситуація дійсно може спричинити збільшення обсягів переробки сої та ріпаку, оскільки в Україні експортно-орієнтованими є саме насіння олійних, а не продукти їх переробки.

«Напевно, в поточному сезоні до лютого–березня 2018 році темпи експорту тільки збільшаться, і, можливо, експортери спробують вивезти основні обсяги сої до вступу в силу цього закону», — підсумував Гуйван.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування