24.01.2023 13:40

Скасування мит: яєчний сектор ЄС не витримає конкуренції з Україною

версія для друку
24.01.2023 13:40

Скасування Європейським Союзом імпортних мит на яєчну продукцію негативно позначиться на галузі.

Такі висновки зробив економіст із птахівництва Wageningen Economic Research Пітер ван Горн, пише pluimveeweb.nl.

Він уточнив, що у разі, якщо переговори про вільну торгівлю з країнами, що не входять до ЄС, призведуть до зниження або скасування імпортних мит, це стане загрозою для галузі, особливо у випадку яєчного порошку.

Експерт розглядав кілька варіантів зниження мит. У разі скорочення імпортного мита на 50% Україна та США зможуть постачати цільний яєчний порошок за ціною, нижчою порівняно з європейським сектором. У випадку зниження на 50% імпортного мита та нижчого на 10% курсу валют поза ЄС до них можуть доєднатися Аргентина та Індія.

Найгірший сценарій — повне зняття мит та на 10% нижчий обмінний курс. У цьому випадку усі країни, що не входять до ЄС, стануть дуже дешевими постачальниками цільного яєчного порошку. Тоді ціни пропозиції можуть бути на 16% (Аргентина), 20% (Індія) і навіть 24% (Україна та США) нижчими від середнього рівня ЄС.

Експерт підрахував, що вартість яєць у шкаралупі, вироблених у ЄС у 2021 році, становила в середньому 0,99 €/кг яєць. У основних країнах-виробниках яєць витрати на виробництво у 2021 році коливалися від €1,01 у Німеччині до 0,96 €/кг яєць у Польщі. Порівняно із середнім показником по ЄС витрати на виробництво яєць у 2021 році були нижчими в США (-21%), Україні (-19%), Аргентині (-14%) та Індії (-15%).

ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування