05.02.2020 13:15

Ситуація навколо компанії «Укрлендфармінг» створює прецедент свавільного знищення великого національного бізнесу

версія для друку
05.02.2020 13:15

Як легко плюнути в велике -
У нього точно попаде

Ліна Костенко

 

Для агробізнесу приготовано новий удар, що позначиться не лише на усьому секторі, а сягне масштабів Держави. Ситуація, яка відбувається навколо глобального гравця ринку – групи компаній «Укрлендфармінг», створює прецедент свавільного знищення великого національного бізнесу. Небезпека криється у низці наслідків. По-перше, за принципом воронки та ефектом доміно, удар відіб’ється на інших великих компаніях та створить чергову насторогу для міжнародних інвесторів. Ідеться не тільки про ситуацію «сьогодні ламають через коліно наш бізнес, а завтра – ваш», а й про ланцюгову реакцію негативного впливу на ринкову капіталізацію та падіння курсу акцій ряду компаній, що працюють у галузі. По-друге, матимемо безпрецедентний соціальний колапс, адже «Укрлендфармінг» створює 27 тисяч робочих місць і сплачує мільярдні податки. По-третє, нависає суттєва загроза над притоком іноземних інвестицій в економіку України. По-четверте, підривається імідж Держави та знецінюється довіра до її силових органів.

Українська  аграрна конфедерація, яка об’єднує професійні організації та провідні підприємства агропромислового комплексу вкрай занепокоєна ситуацією, що склалася довкола групи компаній «Укралендфармінг», яка виробляє 1% ВВП аграрного сектору, платить близько 3 мільярдів гривень податків до бюджету та виплачує більше 3,5 мільярдів гривень заробітної плати. Компанія, що працює у 600 населених пунктах 22 областей України і створює робочі місця переважно у сільській місцевості, стала заручником непрофесійності та свавілля силових органів, що здійснюють безпідставні обшуки та затримують її працівників.

За інформацією керівництва агрохолдингу «Укрлендфармінг», правоохоронні органи спільно з НАБУ вчергове поновили кримінальну справу, яка стосується провадження щодо VAB банку. Дана справа вже була досліджена Національним банком та усіма силовими структурами нашої держави – Національною поліцією, Службою безпеки України, прокуратурою. Було проведено масу експертиз, слідчих дій, обшуків. Протягом останніх 5 років, компанія займала відкриту позицію перед слідчими органами, а керівництво завжди було готове сісти за стіл переговорів, щоб зберегти компанію, яка має вагомий вплив на економіку нашої держави.

Відповідно до інформації з відкритих джерел, Олег Бахматюк, як головний беніфіціар даної компанії, неодноразово робив пропозиції Фонду гарантування вкладів та НБУ конструктивно вирішити питання з заборгованістю банка і виплатити 8 мільярдів боргу, задіявши механізм реструктуризації і залучивши авторитетних міжнародних аудиторів. Аналогічну роботу йому вдалося успішно провести з іноземними банками, які надали агрохолдингу значно більші кредити і погодилися пролонгувати їх повернення на значний термін. На жаль, керівництво НБУ не готове  підтримувати подібні рішення, які будуть вигідні Державі й дозволять бізнесу діяти в інтересах України.

Українська  аграрна конфедерація ще у жовтні 2019 р. звернулася до Президента України Володимира Зеленського з проханням втрутитися у ситуацію та не допустити протиправних дій представників силових органів, у тому числі Національного антикорупційного бюро України, що направлені на знищення українського аграрного бізнесу, який забезпечує створення робочих місць та багатомільярдні надходження до бюджету. Однак, ситуація поглиблюється. Сьогодні біля Верховної Ради відбувається кількатисячна акція протесту працівників «Укрлендфармінгу», які вимагають припинити тиск силових органів на компанію.

ІЦ УАК

 

 

ДодатокРозмір
prezidentu_list_uak_ulf.pdf246.14 КБ

Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування